Previous Years

Members of 2009

Class of 2009

(* indicates election in the Junior 24 - ** indicates election in the senior 48)
Michael Segal Melissa Susan Ader, Isha Agarwal*, Ning Ai, Kelly Ann Alverson**, Seema Amble, Kathryn Shu-yeng Austin**, Pablo Daniel Azar, Pierpaolo Barbieri, Anna Katherine Barnett-Hart, Eugene Beh, Andrew Jeremiah Berry, Joanna Raine Binney**, Andrea Koo Blankmeyer, Roxanne Elizabeth Bras, Emily Ann Bruemmer, Heather Eden Carmichael, Daniel Charles Carroll, Andrew Ken-Wei Chan**, Charles Chen**, Allen Cheng**, Patrick Ryan Chesnut**, Julia Sun Choe, Killian Bartlett Clarke, Lin Cong**, Johannah Strelitz Cornblatt, David Peter Daniels**, Grant Woodson Dasher, Jennifer Michelle DeCoste-Lopez, Ellora Ajanta Derenoncourt, Alexandra Dickson, John Zane Dillon, Thomas Booth Salomon Dolinger**, Connemara Doran**, Charles R. Drummond*, Julie Anne Duncan, Philippa Gibson Eccles**, Christine Ann Eckhardt**, Penny Qi Fang, Marta M. Figlerowicz*, Andrew David Fine, Marina Fisher*, Abigail Ruth Fradkin, Chloe Strichard Frank, Hannah Kim Frank**, Roger Rennan Fu**, Jamie Randall Fuld**, Peter Nathan Ganong, Elizabeth Claire Gettinger, Vladimir Vladislav Glinskii, James Eric Goldschmidt**, Rachel J. Gottlieb*, Ruwan Gunaratne**, Kyle Quinby Haddad-Fonda**, Tamara Halkina, Matthew J. Hall*, Rezwan Haque, Elliot Wright Hawkes, Bradley Alan Hinshelwood, Mitchell C Hunter**, Tina Wan Hwa, Jung Eun Hwang, Kevin M. Jonke*(marshal), Jean Amanda Junior**, Louis Kang, Jesse Meeker Kaplan**, Paul Ryan Katz, Russell Phelps Kelley**, Audrey Ji-eun Kim, Teresa Anne Knickman, Scott Duke Kominers, Evan Behar Kornbluh, Timothy Light Kovachy, Aaron Tzeyang Kuan, Christopher Bruno Lacaria**, Nadira Lalji**, Alice Nian-en Lee**, Elissa Leechawengwongs*, Paul J. Leopando*, John Daniel Lesieutre**, Albert Steven Li, Jimmy Yuxuan Li, Tracy Li**, Samuel F. Lichtenstein*, Madeline Wendy Lissner, Shi Lin Loh, Eric I-Hwa Lu**, Kyle A. Mahowald*, Alexander W. Marcus*(marshal), Amanda Rose Mason, Stephen Travis May, Katherine Thompson McCabe, Scott Mayer McKinney, Lev Menand, Ana Ines Mendy, Erin Elizabeth Miles, Andrew C. Miller*, Maxwell Stuart Mishkin**, Shira A. Mitchell*, Hannah Rachel Motley, Vani Easwaran Nambudiri, Noah L. Nathan*, Charles Gordon Nathanson**, Garrett Gordon Dash Nelson**, Yuliya Stoycheva Nikolova, Kimberly Shiau-Wei Oo, Ravi B. Parikh*, Won Hee Park**, Rahul Prabhakar, Daniel Rapalye Rasmussen, Timothy John Reckart, Charles J. Redlick*, Julia Louise Renaud**, Yakir Abraham Reshef, Charles Harker Rhodes**, Keller Cliffton Rinaudo**, Phoebe Maher Robinson, David Avidon Rosenblum, Lisa Claire Rosenfeld, Margaret Kemp Ross, Katherine Louise Sachs, Jacob Nathan Sanders**, Zoe Rachel Nissenbaum Sarnak, Michael Lee Schachter, Julia E. Schlozman*(marshal), Tharanga N. Senaratne*, Shrenik Nitin Shah, John Moore Sheffield, Urvesh Mahesh Shelat, Adam Roth Singerman**, Malorie N. Snider*, John James Snidow, BrentonNaska Speed**, Matthew Moscicki Spellberg, Nikhil Srivastava, Dana Alexandra Stern**, Emily Christina Stork, Spencer Arthur Strub, Kelley Marie Swanberg, Zeba A. Syed*(marshal), Nicholas Kean Tabor, Aidan Elizabeth Tait, Dmitry Taubinsky, Courtney Elizabeth Thompson, Ava Rose Tramer, Kaloyan Mihaylov Tsanov, Allison K. Turbiville*, Vivek Viswanathan**, Neal Wadhwa, Brian Matthew Weller**, Diana Catherine Wise**, Emma Yihmang Wu, Xiaodi Wu**, Wenxin Xu**, Yunxue Xu, David Cherngchiun Yang**, Jimmy C. Yang*, Norman Ying Yao**, Lauren E. Yapp*, Leah Stoumen Zamore, Fan Zhang**, Olga Igorevna Zhulina,

Members of 2008

Class of 2008
(* indicates election as a Junior)
Ashish Agrawal, Nicole Ali, Eli O Anders, Ronald K Anguas*, Jordan C Baehr, Erin A Baggott, Konika Banerjee*, Parker K Barnes, Marco P Basile, Erin E Blackstock, Clara L Blattler, Genevieve T Bonadies, Anna F Bonnell-Freidin, Maureen E Boyle, Jeffrey S Bramson, Mary A Brazelton, Alexander I Burns, Ecaterina R Burton, Joseph F Busa, Curtis Kwinyen Chan*, Andrew Leo Chang, Joyce C L Chang, Alexander Chase-Levenson, Connie E-Jean Chen, Daniel Chen, Yuyin Chen*, Connie Cheng, Rika Christanto, Frederic N Clark, Elizabeth Brodie David, Paul B Davis, Gianna M De Caro, Eva L Dickerman, Bradford J Diephuis, Graham J Eckert, Kevin J Feeney, Karen Yunxiao Feng, Allison A Frost, Megan E Galbreth*, Luther M Gatewood, Shantanu Kadir Gaur, Erika I Geihe, Maria Olegovna Godina, S Adam Goldenberg, Theodore S Grant, Harrison R Greenbaum, Matthew R Greenfield, Samantha L Groden, Elizabeth M Grosso, Kevin Torres Grosvenor, Gaurav Gulati*, Adam M Guren, Lewis D Hahn*, Alexander N Harris*, David K Hausman, Nicholas C Hayes, Amy P Heinzerling, Erika C Helgen, Kristen E Hendricks*, Seth P Herbst*, Sara Kate Heukerott*, Arlo D Hill, Miriam R Hinman, Stephen Ho, Tin-Yun T. Ho, Sarah Kate Howard, Anthony J Inguaggiato, Roumiana Ivanova, Kathleen E Jacobs, David Jiang, William E Johnston, Marianne F Kaletzky, Rohan Kekre, Matthew A Kelly, Ryder B Kessler*, Han Kim, Alyssa E S King, Alexandra A Kjuchukova, Julius D Krein*, Ajay G Kumar, Amit Kumar, Elizabeth P Kurtz, Stephanie YuenYan Kwong, Karina K Lam, Jeremy Landau*, Brittney M Lane, Benjamin J Lee, Roger R Lee*, Luke X Li, Yin Li, Jeffrey Wu Lin, Paul P Linden-Retek, Alex Chao Liu, Tiankai Liu*, Karan Lodha, Michael B Love, Helen Lu, James P Maguire, Katy R Mahraj*, Andrew B Malone*, Sheena KK Marquis, Matthew R McFarlane, Luke M Messac, Rachel M Moore, Jason C Murray*, Emily J Nelson, Rosa M Norton, Stephanie O'Rourke, Genevieve E Orr*, Yangda Ou, Taylor M Owings, Aadhithi Padmanabhan, James A Pope, Tony D Qian, Jay S Reidler*, Phillip W Roebuck, Noah A Rosenblum, Adam E A Sandel, Uptal Niranjan Sandesara, Neil Kumar Sawhney, Meike K Schallert, Timothy H Schmidt*, Daniel JT Schuker, Richard E Schwartz, Samuel C Scott, Daniel Shalev, Joshua C Honig Sharp, Carolyn A Sheehan*, Rachel W Sheketoff, Mark A Shepard, Yen-whei Shih, Ashley L Shuyler, Jeremy S Singer-Vine, Ying Qi Shirleen Soh, Michelle A Steward, Vivien Kon-Ea Sun, Arjun A Suri, Jie Tang, Jordan D Teti*, Grace Tiao, Melissa Y Tjota, Adaner Usmani, Christopher H Van Buren, Katherine D Van Schaik, Catherine L Vaughan, Shuyu Wang, Yiming Wang, Alexa R Weingarden, Sarah J Weisberg, Rachel E Whitaker, Jamie H Wicks, Amanda L Willis, Alanna M Windsor, Ashley A Witt, Andrea Woloski, Clement Biddle Wood, Yoshitaka Yamamoto, Crystal Yang, Jean Yang, Andy H Yuan, Elena Yudovina, Rocksheng Zhong

Members of 2007

Class of 2007
(* indicates election as a Junior)
Baillie F Aaron, Vadim Albinsky, Glenda M Aldana, Ross M Audet, Alexander Bevilacqua, Benjamin J Bibler, Joshua H Billings*, Joshua S Bolian, Nicholas J Boylston, Jarred D Brown*, Paul A Broyles, Alexa J Bush, Steven J F Byrnes*, Thomas M Clay*, Edouard S Coakley, Laurence H S Coderre, Daniel J L Cohen, Benjamin J Conlee, Anthony P Domestico, Rowan W Dorin, Merve G Emre*, Mary K Farag, Samia S Farooqi, Stephen M Fee, Brad D Feldman, Eric S Fish, Brian P Fiske, Aline R Flodr, Leanne C Gaffney, Daniel A Gardiner, David A Garner, Kafui E Gbewonyo, Angela M Gordon, Russell L Graney, Nicholas R Green*, Rachel M Greenblatt*, Matthew E Growdon, Jeremy F Hartman, Alexandra D Harwin*, Taylor Hathaway-Zepeda, Sarah R Heilbronner, Daniel J Hemel*, Kelly W Heuer, Emily W Hogeland, Bartholomew C Horn, Steven R Howard, Tiffany Hung, Donna E Ivry, David S Jackson-Hanen*, Minyang Jiang, Shanshan Jiang, Arielle D Kagan, David L Katz, Allison C Keavey, Hajin Kim*, Justin Kim, Miroslava E Kishenyuk, Amy R Klein, Daniel P Krauthammer*, Blake M Kurisu, Leticia M Landa, Jillian W Lazor, Celine C LeBoeuf, Kristin Tin-Wai Lee, Kyungmin Lee, Stephanie H Lee, Alexander Levin, Mark I Lipson, Jonathan C Liu, Xiao Liu, Keith S MacLeod, Janine H Mandel, Francesca M Mari, Jonathan W Medley, Linnea N Meyer, Nikhil D Mirchandani, Kathy Kar-Yee Miu, Justin S Murray, Arielle R Nagler, Matthew R Naunheim, Robert E Nelson, Xin Wei Ngiam, Simon N Nicholas, Tracy E Nowski, Oludamini D Ogunnaike, Abraham M Othman, Yung Hwei A Ow, Yeunbee J Park*, Joshua Patashnik, Dmitri S Pavlichin, Petko H Peev, Giulio John Pertile*, Joshua C Phillips, Anatoly Preygel, Gregory N Price, Dobromir A Rahnev, Vivek G Ramaswamy, Ravi P Ramchandani, Igor A Rapinchuk, Robert S Rogers, Jennifer E Rood, Michael S Rooney, Julia K Rotow, Maya Z Saalouke, Adam E Sachs, Michael H Sanchez, Shayak Sarkar*, Yekaterina Savchuk, David M Silvestri, Emily T Simon, Craig R Sincock*, Siddhartha Sinha, Susan E Skoda, Kaloyan S Slavov*, Richard B Solash, Daren F Stanaway, David W Staudt, Hillary W Steinbrook, Andrew D Sternlight, Adam E Strich, Steven A Strott*, Alexander O Subtelny*, Anushka M Sunder, Sonali D Talsania, Benjamin F Tarnoff, Elina Tetelbaum, Thorold W Theunissen, Parvinder S Thiara*, Ryan R Thoreson, Meghan M Tieu, Pablo B S Torre, Asya Troychansky, Daniel W Tsai, Benjamin Tseng, Pablo M Tsutsumi, Lauren E Tulp, Lindsay K Turner, Colin S Twomey, Elana S Tykocinski, Derek A Vance*, Emily K Vasiliauskas*, Kathleen E Walro, Sarah J Watson, Moira G Weigel, Stephen A Wertheim*, Shane K Wilson*, Lauren M Wolchok, Alexander G Wolitzky, Shi Ming Wong, Amy J Xu, Rena Xu, Richard C Yetter, Dongbo Yu, Yao Yu, YiDing Yu, Yan Zhang, Sihai Dave Zhao, Cathy Y Zhou, David Zhou, Ruo Peng Zhu, Benjamin D Zimmer, Snezhana B Zlatinova, Peter B Zuckerman

Members of 2006

Class of 2006
(* indicates election as a Junior)
Jason T Abaluck* , Hana R Alberts , Milena M Andzelm , Luke M Appling , Orr Ashenberg , Amar C Bakshi , Jennifer S S Balakrishnan , Jennifer H Bennett , Kathryn E C Berndtson , Jonathan A Blazek , Heather L Brink-Roby* , Amanda R Brosius , Jay A H Butler , Lyly Cao Minh , Alexander S Captain , Elizabeth W Carlisle* , Jennifer L Caswell , Christopher J Catizone , Caroline Cecot , Andrew G Crocker , Rivers Cuomo , Lora R Dagi , Christine M DeLucia* , William P Deringer* , Abigail S Devlin , Susannah M Dickerson , Mina D Dimitrova , Sara F Eckhouse , Kathryn A Eidmann , Daniel J Feith , William S Fithian* , David C Foster , Kirsten L Frieda* , Kyle C Frisina , Sheel C Ganatra , Ian K L Goh , Elizabeth W Green , Matthew Guarnieri , Zachary D Hale* , Jennie K Hann , Joseph M Hanzich , John R Hein , Evan Hepler-Smith , Jayme J Herschkopf , Farhang Heydari , Katharine C Hinkle , Bethany L Hoag , Eric T Hoke , James W Honan-Hallock , Lauren A Horowitz , Grace Chi-Sung Hou , Jennifer Hsin-I Hou* , Sylvia W Houghteling , Doris Chien-Yun Huang* , Stephanie R Hurder , Alice C Hwang , Benjamin L Istvan , Mary J James , Jenny J Jin , Robert K X Jin , Karin S L Johnsson , Jessica L Jones* , Meghan V Joyce , Andrew L Kalloch , Nancy Kang , Zahra Kassam , Jeongho M Kim , Jessica J Kim* , Joshua A Kipnees , Julian E Kolev , Charles G Kulwin , Navin L Kumar , Nathan A Labenz , Stephanie J Lai , Roland Lamb* , Christopher R Le Coney , HeeWon Lee , Kathleen A Lee , Long Le-Khac , James G Levine , Henry Cheng-Yu Lin , Chang Liu , Ricky I Liu , Inna Livitz , Shih En Lu* , Qicheng Ma , Srihari Mahadev , Jessica M Marglin , Liam R Martin , Charles E Maule , Kyle R McCarthy , Carissa B Meyer* , Robert H Michelassi , Dina B Mishra , Iliana Montauk* , Frances C Moore , Yonina R Murciano-Goroff , Eric S Nguyen , Kim T Nguyen , Daniel J Obus , Sarah L Paiji , Stefan T Patrikis* , James R Pautz , Jose P Payne-Johnson , John S Playforth , Ian S Polonsky , Rebecca G Pomerantz , Mridula S Raman , Neel D Rao , Christopher M Re , Emily C Richmond , Emily E Riehl , Jared Roitstein-Vega , Julian M Rose , Raphael C Rosen , Nikita Rozenblyum , Jessica R Rubin-Wills , Ruchira Saha , Aroonsiri Sangarlangkarn , Adam N Scheffler , Karin S Schrader , Lauren A E Schuker , Saviz Sepah , Henry J Seton , Teymour E Shahabi , Prashant P Sharma , Yankun Shen , Daniel W Shoag , Eric S Shroyer* , Kelly Shue* , David W Simmons-Duffin , Zachary B Singer , Lewis A Slack , Derek A Slater , Hasuk F Song , Jillian E Spangler , Victoria L Sprow , Matthew A Steinert , Lukasz Strozek* , Matthew C Sullivan , Ying Sun , Laurence Tai* , Miriam A Tawil , Conor S Tochilin , Miray Topay , Ariane I Tschumi , Shreya N Vora* , Burden H Walker , Derrick L Wang , Dina S Wang , David A Wax , Thomas L Widland , Daniel B Williams* , William A Woolston , Danny F Yagan , Hui En Joanna Yeo* , Shengping Yu , Inna I Zakharevich , Annie R Zhang

Members of 2005

Class of 2005
(* indicates election as a Junior)
Jonathan P Abel, Timur Akazhanov, Rebecca J Alaly, Steven M Amis, Shalini Ananthanarayanan, Deema B Arafah, Lindsey A Baker, Benjamin T Bakker*, Victor Duen-Li Ban, Ronen Ben-Efraim, Michael J Berkovits, Alexander H Berlin, Sarah L Bishop, Danielle V Brown, Peter M Brown, Sarah K Burke, Bethany A Burum, David H Camden*, Gabriel D Carroll*, John H Chaffetz*, Stephanie Chang , David Hsiaojin Chao, Simon E Chin*, Eugene Chislenko, Gabriel I Chodorow-Reich, Bryan D Choi, Robert L Cioffi, Jeffrey P Clemens, Nathaniel J Craig*, James A W David*, Melissa L Dell, Deepa B Dhume, Kerry J Dingle, Patrick S Dinneen, Kexun Dong, Charlotte H Douglas, Philip D Dreyfuss, Nicholas D Elprin , Fuad Faridi, Magali A Fassiotto, Jared M Fleisher, Andrea E Flores, Patricia Kuan-Pei Foo, Richard E Freeman, Jeffrey A Friedman, Michael D George, Ryan M Geraghty, Matthew D Gibson, Jonathan S Gnoza, Aaron M Golden, Caroline A Gross , Xiaoyu Gu, Nilanthi D Gunawardane, Brian M Haas, Raja G Haddad, Liora R Halperin , Anna E Harkey, Samuel L Harris, Veronica R Heller, David J Hiniker*, Kevin B Holden, Andrew E Holm, Joseph S Hong*, Kerry M Houlihan, Margaret T Hsieh, Honor Hsin, Daniel J Irom*, Andy Itsara, Jennie A Johnson, Andrei Jorza, Nicholas Josefowitz, Erin M Kane, Andrew C Karas, Jody M Kelman, Emily A Kendall, David V Kimel, Maria Konnikova, Marcel A Q LaFlamme, John K Lai*, Rebecca L Lambert, Sarah R Lehrer-Graiwer, Miriam D Lense, Jonathan Leong*, Samuel W Lessin, Adam S Levine, Mihuan Li, Kamila M Lis, Mariangela Lisanti, Zachary D Liscow*, Chang Chun Liu, Zhe Lu, Kimberley Shui-Yan Mak, Raluca I Manea, Julia Mansfield*, Richard K Mansfield, Kristi K Marks, Susan K Mathai, Peter L McMurray, Aaron M Mihaly, Arik Motskin, Ronen E Mukamel, Swati Mylavarapu, Shankar A Nair, Sameer Narang*, Andrew Wei-Chung Ng, Nina Ni, Max C Nicholas, Joseph R Oliveri, Antonio L Perez, Christine B Peterson, Elizabeth H Peterson, Shira R A Pinnas, Matthew D Podolsky, Alexander J Post, Karl C Procaccini, Kazi Al-Jalal Rahman*, Krishna A Rao, Eli S Rosenbaum, Henry M Rosenberg, Joshua I Rosenbloom*, Yulia Ryzhik, George M Saalouke, Abdur R Sabar*, Stephanie L Safdi*, Matthew B Salzberg, Monika H Schleier-Smith, Michael B Schnall-Levin, Griffin E Schroeder, Christopher A Searcy, Sophia I Sherry, Brad M Smith*, Julia A Stephens, Stephen W Stromberg, Aditya V Sunderam, Manik V Suri, Katherine E Talcott, Vaughn Tan, Nellwyn A Thomas, Katherine J Thompson, Man Yuk Cora Tsang, Nadim N Vasanji, Jessica E Vascellaro, Ajit Vyas, Stephen C Walker, Kevin M Weil*, Joseph H Weintraub, Jonathan A Weiss*, Daniel B Weissman, Brian M Wendell, Rebecca E Wexler*, Elizabeth A Whitman, Thomas P Wolf*, Jeffrey J Wu, R. Christian Wyatt, Sixiao Xu Yan Xuan, Wen-Chi A Yuan, Oussama Zahr, Minhua Zhang, Brian F Zingale

Members of 2004

Class of 2004
(* indicates election as a Junior)
Dunia E Abdul-Aziz, Ethan B Abraham, Pankaj K Agarwalla, Francis X Altiere IV, Peter L Anderegg, Russell M Anello, Anthony Arnold, William L Aronson, Jennifer Sue Axsom, Frederick Bengtsson, John L Beshears*, Harold M Birnbaum*, Esther R Bisker, Steven R Brauer, David K Breslow, Stephanie E Brewer*, Nicholas J Britell, Sarah S Burg, Abigail S Burger, Peter Buttigieg, Sarah N Calkins, Michael R Callahan*, David B Canose, Emily S Caplan, Julian Carlo, Yu Ping Chan, Kurt L Chauviere, Jennifer Chen, Candice Chiu, Raphael S Cohen, Michael B Cover, Ruth A Craig*, Nicole Creanza, Helen A Curry, Rishikesh P Dalal, Sarah G Dawson, Ursula DeYoung, Rebecca Dizon-Ross*, Rebecca E Doran*, Deborah B Doroshow, Melissa A Eccleston, Kristen E Eichensehr, Paul G Eisenstein, Gregory A Elinson, Brian J Emeott, Peter F Epstein, Noah L Fabricant, Julia H Fawcett, Scott J Forman, Dov Fox, Caitlin H Frame, Elizabeth G Frieze, Brian S Fuchs, Winnie Fung*, Jayce R Getz, Leah P Gogel, Brian D Goldstein, Andrew Goldstone*, Alexey V Gorshkov, Jeffrey A Grossman, Rozalina Grubina, Derek A Haas, Lisa M Harris, Naomi O Hausman, Gary Ping-Hao Ho, Justin Kai-Jen Ho, Daniel Hong, Peter L Hopkins, Meghan C Howard, Jennifer Y Hsiao*, Susan J Huang, John A Hulsey, Sarah A Hyman, Jennifer L Imamura, Ashley E Isaacson, Julia Jarcho, Blake Jennelle, Abigail K Joseph, Andrew J Kallem*, Byram P Karanjia, Alexander Kaufman, David K Kessler, Judd B Kessler*, Irene S Kim, Sumi A Kim, Seth J Kleinerman, Nilsson R Kocher, Jason J Kohout, Karawan N Kouki, Christopher A Lamie, Bradford Lee, George Lee, Jonathan M Levy, Andrew Che-yu Lin*, Samuel H Lipoff, Yuen-Jong Liu, Jane A Lowe, Jane Lynch, Katharine J Mach, Vera S Makarov, Claire V McCusker, Rebecca K McKeown, Patrick M Medley, Daniel A Michalow, Nilah Monnier*, Darya B Nachinkina, Venu A Nadella, Kate D Nesin, Paul F Niehaus*, Emily L Nielson, David R Nierenberg, Michael W Nitsch, Matthew N Ocheltree*, Jason S Oh, Ariana I Ornelas, Bryan J Parno*, Christopher J Phillips, Suzanne J Podhurst, Zachary S Podolsky, Gail M Pokorney, Bonnie Poon, Eric J Powell, Pavel Y Raifeld, Richard M Re*, Marques J Redd, Barbara Richter, Sarah D Ronis, Jessica M Rosenberg, Gabriel D Rosenberg, Jason B Rubenstein, Saurabh H Sanghvi*, Madiha Y Sattar, Alyssa T Saunders, Elizabeth R Schemm, Grant R Schoenebeck, Raphael S Schoenle, Colette J Shen, Lauren E Sirois, Ganesh N Sitaraman*, Nicholas R Smith, Christopher W Snyder, Joshua S Stenberg, Nicholas Stephanopoulos, Yulia Y Steshenko, Katherine D Stirling, Zachary B Stone, Chelsey M Tanaka, Christine A Telyan, Jordan W Thomas*, Elizabeth A Thornberry, Daniel A Tinkoff*, Chia-Jung Tsay, Evan C Tschirhart*, Joshua J Vandiver, Rachael A Wagner*, Previn Warren, Joanne Wen, Katharine S Widland, Adam J Wienner, Abigail M Wild, Alice O Wong, Brian J Wong, Erik R Zimmerman, Evan J Zucker

Members of 2003

Class of 2003
(* indicates election as a Junior)
Kristin A Agatone, Rachel A Aicher*, Timothy J Attanucci, Caitlin A Barrett*, John F Bash, Bernd Beber, Alvaro M Bedoya, Elizabeth C Bellows, Justin M Belobaba, Gregory R Blank, Karen J Bos, Lisa P Carlivati*, Andrew E Carlson, Elvira Castillo, Jack E Caughran, Adrian Chan, Cheryl Chan, Charles Chang, Raymond E Chen, Ting S Chen, John S Chorba, Eric F Citron*, Kevin F Clancy, Sean J Cloonan*, Jose Tio Coleman, Steven M Corsello, Andrew W Cotton, Casey Daum, Amy R Davis, David R DeRemer, Paul B Dieffenbach, Michelle J Dolinski, Sophia K Domokos, Ceridwen Dovey, Trina Dutta, Claire Eager, Jeremy L England*, Brianna M Ewert, Tanner T Fahl, Brandon T Fail, Michele T Falkner, Robert J Fenster, Hannah L Fleener, Kyna G Fong, James A Fowler*, Rachelle K Gould, Ioana R Gradinaru, Adam M Grant, Laurie Beth Gray, Nathan A Greenblatt, Jared M Gross, Juliana Han, Mervyn W Han, Justin A Haynes, Joseph A Hearn, Loren E Heinold, Wei Ho, Meredith L Hodges, Adam J Hornstine, Dennis T Hsieh, John Y Hsu*, John C Huetsch, Joshua M Humi, Alexander G Ioannidis*, Johnathan P Jacobs, Neha Jadeja, Elizabeth Janiak, Alexander H Jordan, Mitul B Kadakia, Atul F Kamath, Christopher G Kanakry, Jennifer E Kavanagh, Emily Keung, Aarti N Khanolkar*, Hayang S Kim, Emma Kippley- Ogman, Mark W Kirby, Beatrice E Kitzinger, Jonah M Knobler, Amanda E Kowalski*, Gina L Kramer*, Michelle Kuo, Jaroslaw Labaziewicz, Tiffany Lai, Christopher R Lauman, Charmaine Lee, Robin Lee, Scott Lee, Claire W Lehmann, Amy C Lenander, Eugenia V Levenson*, Sarah Levine-Gronningsater, Matthew R Lincoln, Alicia C Llosa, Sarah R Lowe, Betty C Luther, Georgi M Matev, Micah J Maxwell*, Kathleen T McAllister, Moira S McCullough, Katherine Ann McEnaney, Margot K Mendelson, Sue Meng, Eric A Millican, Holly Ho Ming, Jennifer F Miranda, John T Morgan, Mandar D Muzumdar, Ryan R Myers, Kristin E Naragon, Andrew Scott Obus, Peter A O'Connell, Jeffries Oliver-Li, Yi-Chang Ong*, Rei Robert Onishi, Jaya Padmanabhan, Michael D Park, Christopher B Parlato, Gretchen R Passe, Jelena Pejkovic, Francesca Petrosino, Joseph D Rabinoff, Samuel C Roddenberry, Gabriella S Rosen*, John Ross, Dalia L Rotstein, Matthew S Rozen, Michael G Sacerdote, Elias R Sacks*, Barat Samy, Melis Sancaktar, Aaron G Schildkrout, Lisa Beth Schwartz*, Laura E Seaton, Daniel D Sedgwick, Karen V Selody, Neil D. Shah, Jonathan L Sherman, Sachin M Shivaram, Benjamin M Shultz, Benjamin T Siracusa, Poom Siraprapasiri, Katherine K Sorensen, Evan Brandon Sroka, Peter A Steciuk, Giulia M Stellari, Jason Lee Steorts*, Matthew B Sussman, Elizabeth Talmadge, Jonathan G Thomas, Aaron M Tievsky*, Octavian S Timaru, Morgan W Tingley, Patrick C Toomey, Anthony Varilly, Neil Wagle, Genevieve Liu Wang, James H Wang, Jennie Wei, Rachel S Weinerman, Kenneth A Weinstein, Kirsten G Wickelgren*, Emily E Wilcox, Katherine W Wiltenburg, Richard C Worf*, David Yi Xiao, Glen Yang, Ethan Yih Yeh, Rachel V Zabarkes, David F Zhang*, Istvan Zollei*

Members of 2002

Class of 2002
(* indicates election as a Junior)
Miriam R Asnes, Laura Marie Bacon, Lauren E Baer*, Wenya Linda Bi, Benton B Bodamer, Heather E Boesch*, Georg A Bongartz, Andrew David Bradt, Morgan Bradylyons, Matthew Frank Buas, Emily Buck*, Alexis G Burgess, Angus R Burgin, Daniel P Butter, Natalie M Carnes, Kathy Chang, Avik Chatterjee, Han-Chiao I Chen, Richard C Chiburis, Albert Hyunbae Cho*, Eun Young Choi, Andrew Haiwen Chu, Peter Jinwu Chung, Laura K Cobb, Marianne E Cook, Joseph F Cooper, Benjamin A Cowan, Elizabeth B Cullum, Elizabeth N Dewar, Aaron J Dinkin, Kelly M Doran, Ross G Douthat, Abigail G Doyle*, Julia C Drisdell, Trevor Davis Dryer, David Cody Dydek, Jonathan D Eddy, Benjamin G Edelman, Andrew Geffen Eil, Ashley S Evans*, Michael L Faye, Matthew P Feldmann, Emily C Ferguson, Jeffrey Filippini, Susanna Mary Flug, Dorothy Fortenberry*, David S Freeman*, John N Friedman, John M Gansner, Mary K Gardner, Dana A Gavrieli, Alexander M Gelber, Michael Gerber*, Jamie Hope Ginott, Peter W Graham, William Greenleaf, Jonathan M Gribetz*, Karen Guo, Katie M Heikkinen, Jennifer H Hepps, Claire E Herrick, John A Higgins, Michael A Hill, Robert Sean Hill, Eva Carey Holtz, Susie Yi Huang, Cendri Hutcherson, Sahir Saad Islam, Lindsay P Jones, William Josephson, Derek Jay Kaufman, Joyce Cigarroa Keck*, Allon Shmuel Kedem, Vera Keller, Brendan J Kelly, Jonathan A Kelner*, Sarah Elana Kerman, Bryan Tacsu Kim, Richard Daniel Kim, Yuni Kim, Laura P K Knoll, David D Kornhaber, Samuel A Kruger, Naamit M Kurshan*, Martin A Kurzweil, Timothy B Lautz, Jonathan L Lee, Janice M Leung, Brian S Levine, Nancy Liao, Conor M Liston, Sarah E Little*, Shiou-Huei Liu, Rochelle P Lundy, Andrew Leren Lynn*, Shakhi Majumdar, Paven Malhotra*, Kalina B Manova, Catherine Marlantes, Nicole M Martin, Deirdre A Mask, Philip J Matchett, Bryant G Mathews, Gregor Matvos, Craig Douglas May, Benjamin L McKean*, Ethan M Merlin, Melissa Moschella, Sarah E Moss, Soma Mukherjee, Alec J Nevala-Lee, Alexander P Nyren, Emily Nicole Ogden, Sue Kyon Paik*, Joshua Lee Passman, Parag A Pathak, Francesca Petrosino, Devon Ronan Quasha, Julie L Rattey, Shruti Ravikumar, Esteban A Real*, Matthew A Rojansky, Matthew Rosenberg, Andrew J Rosenfeld, Stephen E Sachs*, Emma Samelson-Jones, Eve Anne Schaeffer, Travis J Schedler*, Abby L Schlatter, Ravi Vikram Shah*, Katherine E Sharaf, Jillian R Shulman, Robert K Silverman, Ariel Hoshea Simon*, Jared R Small, David Soloveichik, Moshe Y Spinowitz, Jessica L Strott, Matthew E Swanson, Viviany R Taqueti, Bridget E Tenner, Elizabeth Tippett, Ian Alan Tomb, Pauline Tsai, John Chia-An Tsou, Abigail Tucker, Michael P Tully, Brooke J Wagner, William J Wailand, Silas L Wang, Ting Wang, Michael S Weidman, Aryeh Weinstein, Adam Craig Weiss*, Andre D Williams, Kevin G Williams, James L Wilson, Lindsey O Worth, Junwei Wu, Steven Chiajon Wu, Allen Teba Yancy, Soojin Yim, Jesse G Zalatan

Members of 2001

Class of 2001
(* indicates election as a Junior)
Deborah Jo Abel, Michael Antonucci, Tal Astrachan, James C Augustine, Erin E Bair, Andreea S Balan*, Alicia L Bannon, Judith Batalion, Megan Beck, Jennifer Belli*, Eileen K Bent, Anne Louise Berry, Nickolay Boyadjiev, David F Browne, Emma Burbank-Schmitt*, Brad W Butcher, Eugene Kyujin Cha, Soman S Chainani, Amy Chen, Li-Chung Chen, Kevin Jon Cheung, Kevan D Choset, Jenny Ry-Tyng Chou, Michael Chu, Peter Ciganik*, Erin Ruth Clifford, Adam Ezra Cohen, David M Cooper, Russell S Cox, Corinne S Crawford, Shelley Day, Kumar Dharmarajan, Haninder K Dhesi, Eli Louis Diamond*, Lindiwe Dovey, Anne C Durston, Mia M Edwards, William Edwards, Alison F Egan, Alexander Eilhauer, Michal Engelman, Seth D Familian, Claire E Farley, Lee D Feigenbaum, Lukasz Fidkowski, Ashley Lynne Filip, Eric Fleisig-Greene, Kyle Renee Freeny, Rachel S Friedman, Kimberlee R Garris, Rebecca P Gogel, Kevin C Gold, Jennifer L Gooden, Elizabeth Greenwood, Simon W Grote, Alexander Guerrero, Ellen Joanna Guldi, Nicholas R Guydosh, Andrew Heckerling*, Lucia R Henderson, Angie Deborah Heo*, Bilqis B Hijjas, Susannah Hollister, Justin E Howell, Katherine Huang, James A Hunter, Radu Petre Iovita, Emir Kamenica, Adriana Karagiozova, Sarah E Kennedy, Lisa Beth Keyfetz, Humayun Khalid, Hoon-Jung Kim, Andrew Ja-way Kin*, William H Kitchens*, Aarup Anant Kubal, Anup Anant Kubal, Josh N Lambert, David Evan Landau*, Robert A Lauridsen, Courtney Leimkuhler, Michael A Levin*, Paula Rebecca Levy, Sarah E Lewis, Jie Li, Charles C Lin, Jennifer Lin Liu, Patrick Pei Liu, Jose A Longoria, Thomas H Lotze, James B Lounsbury, Kathy Wei-Ya Lu, Thomas Sinyo Lue, Rochelle K Mackey, Luba Tamara Mandzy, Ciprian Manolescu*, Alexander Marson, Roman Martinez, Adam G Matthews, Emily O Matthews, Sarah E Mattson, Davesh Maulik*, Zoe Brooke McKee, Marianne McPherson, Gabriel Mendlow, Paul M Monteleoni, Jacqueline Newmyer, Joshua Nichols-Barrer, Lucas G Nivon, Pawel Marcin Nowak, Ziad Obermeyer, Alexandra K Olson, Amy Elissa Ooten, Andrew Park, Peter Kinam Park, Anna K Piotrowska, Leah A Plunkett, Alice H Pritikin, Yi Qian, Suhas Radhakrishna, Renee J Raphael, Jane Lauren Risen, Joel D Rosenbaum, Julia M Rosenbloom, David M Rosmarin, Timothy K Ruttan, David Jong Ryu, Erica L Sanders, Dana M Scardigli, Kevin S Schwartz*, Brian T Shaffer, David M Shapiro*, Jesse M Shapiro*, Wesley T W Shih, Jared B Shirck, Tegan Sarah Shohet, Jennifer M Siegel, Benjamin R Sloop, Daryl Sng, Adam Albert Sofen, Timothy Fohs Sohn, Margaret S Soper*, Aparna Sridhar, Charles Steenburg, Jason Lee Steorts*, Nicholas Stephanopoulos, Steven Eric Stryer, Michael K Tan*, Srdjan Luka Tanjga, Paola Y Tartakoff*, Catherine M Taylor*, Trygve Throntveit, Rachel E Tobey, Benjamin D Tolchin*, Nestor D Tomycz, Greg Yuchang Tseng, Jamie Ryan Vance, Joshua S VonKorff, Shanyah A Wang*, Richard J Wegener, Sophie E Weirich, Dorothy Weiss*, Leah J Whittington, Kate T Williamson, Elizabeth Winthrop, Christopher Wisniewski, Sarah E Wood, Abraham J Wu, Pierre Yared, Ellen Yeh, Belinda D Yu, Christine Zimmerman

Members of 2000

Class of 2000
(* indicates election as a Junior)
Michael S Abramson, Nisha S Agarwal, Fahim Ahmed, Adam Isaac Arenson, David C Atherton, Daniel Brooks Baer, Jennifer E Ballard*, Ryan P Bayley, Adam G Beaver, Eliza Carey Block*, Elizabeth Boschee, David A Boyajian, Latham A Boyle, Jordan Evan Brand, Amanda G Brown, Gloria Anne Bruce, Samantha Chaifetz*, Brian Tan Chan, Victor S Chang, Thalia-Chariklia Chantziara, Nadarajan Chetty*, Lilian I Childress, Han P Chor*, Chenghuan Sean Chu, Jessica I Chuang, Ileana M Ciobanu, MaryAnn Cockerill*, Jesse Y Collins, Jeremy Paul Condit, Vincent Conitzer, John Francis Coyle, Elizabeth M Darst, Carl Walton Davis, Carrie Anne DeDeo, Amy Robin deIpolyi, Alicia M DeSantis, Amit Nitin Doshi, Benjamin S Edelson, Aaron M Einbond, David W Foster, Geoffrey A Fowler, Henry Chien Fu, Kentaro Fujita, Manuel A Garcia, Kata Gellen, Jonathan Goldberg, Jonathan E Goldin, Yael T Goldstein, Joshua S Goodman, Alexander Gourevitch, Thomas A Grossi*, Michael R Grunwald, Daniel G Habib, Irene Jean Hahn, Peter B Hamel, David G Harris, Christina S.Henry, Marie E Hicks, Blaise C Hill, Gretchen Ann Hoff, Daniel J Hopkins*, Lauren Ellen Hough, Bo-June Hsu, Leslie Hsu, Matthew P Humbaugh, Shirley K Hung, Inga-britt Hunter, Katherine Hurwich, Joy Lynn Ishii, Sara M Jablon, Michael Jacobsohn*, Meredith J Jensen*, Albert Changwon Ju, Lucas Kello, Eyal Yaacov Kimchi, Jason P Kirschner, Justin M Krebs, Ilana Kurshan, Ilyana M Kuziemko*, Nathaniel W Lalone, Bryan Wykoff Leach*, Laura Tien-Mei Lee, Yoon-Ho Lee, Jessica Y Leung, Matthew S Levine*, Winifred May Li, Max David Lieblich*, Ceen-Yenn C Lin*, Katerina Linos, Ari Michael Lipman, Ying Liu, Paul Joseph Lujan, Robert Fang Luo, Jacob A Lurie, Curtis J Mahoney, Rajeev Malhotra*, Liam P McAllister*, Margot Lee Minardi, Erica Lee Mitnick, Siddharth Mohandas*, Garrett B Moritz, Carlye Anne Murphy, Justin G Muzinich, Micah Seth Myers*, Elizabeth S Nathan, Connie May Ng, Elizabeth Oelsner, David Yoonsuk Oh*, Zuzanna Olszewska, Nicholas Parrillo, Michael Passaportis, Jay Jitendra Patel, Timothy W Pepper*, Marshall D Perrin, Emma F Phillips, Mei Pin Phua, John S Pittard, Robert R Porter, Anna Clara Portnoy, Nicholas Proudfoot, Mala Radhakrishnan, Aziz Fidel Rana, Jocelyn M Rodgers, Laura E Rosenbaum, Erwin R Rosinberg, Caroline A Rothert, Dmitry Sagalovskiy, Patricia L Santos, Saloni K Saraiya, Galit A Sarfaty, Thomas G Saunders, Vanessa Schlueter, James J Schubring, Wendy Ann Seider*, Melina Shannon-DiPietro, Kevin A Shapiro, Lewis Shi, Giridhar Shivaram*, Nitzan Shoshan, Dale Rachel Shuger, Michael D Shumsky, Ashika Singh, Anna M Skotko, Christopher Slowe, Derek D Smith, Sam Spital, Elizabeth H Stover, Joseph E Subotnik*, Laura L Tarter, Jacob Mason Taylor, Rebecca L Toonkel, Grigory Tovbis, Assen V Vassilev, Cristina C Vieira, Denise Z Wang, Matthew Warburton, Robin M Wasserman, Griffin M Weber, Calvin C Wei, Laura Mae Weinrib, Matthew Weinzierl*, Hannah K Weiss, Eric David Werker, Lauren A Wetzler, Sarah H Winkeller, Andrew M Wolfe, Emily Beth Wong, Janson Wu, Randy Zhengyan Wu, Karen Yan, Yu Yasufuku

Class of 2010

(* indicates election in the Junior 24 - ** indicates election in the senior 48)

Zachary Ryan Abel*, David Daniel Aguilar**, Sophie Margaret Alexander, Melissa Rose Alpert, Sebastien Dominik Arnold**, Zachary Carl Arnold*, Jeremy Noah Aron-Dine*, Victoria Simone Dubnow Aschheim**, Marino Felipe Auffant, Trevor Jon Bakker**, Sara Avery Bartolino, Maria Igorevna Baryakhtar, Daniel Marcus Bear*, Kiran Narayan Bhat, Samuel James Bjork, Caroline Anne Bleeke, Matthew Ross Bloom**, Samuel Keller Bonsey, Jeremy Mark Booher**, Ekaterina Botchkina, Allison Sarah Brandt, Michael James Buckley, Elena Decatur Butler, Kristen Elizabeth Calandrelli**, Gage Russell Caligaris**, Malcolm Guy Campbell*, Ilan Joseph Caplan**, Stacy Lynn Carlson**, Brian Shifang Chen*, Christopher Tsung-jer Chen, John Paul Fred Chilazi**, Kaitlyn Ella Coil**, Andrei Cristea**, Victoria Jeannette Crutchfield, Philip Jad Daniel, Diane Beatrix de Gramont**, Melissa Suzel Deas, Alyce Michelle DeCarteret, Daniel William Deighton, Susan E DeWolf, Kelly Ngoc-Nhu Diep, Lee Hilton Dietterich, David Tomas Escamilla, Judith Ellen Fan**, Zhou Fan**, Lillian Meili Fang, Samantha Tsai-Wei Fang, Jiashuo Feng, Robert Vincent Fitzsimmons, Jessica Lindsay Fleischer, Liza Danielle Cork Flum, Matthew Hagop Ghazarian, Dan Ang Gong, Jonathan Sidney Gould, Amrita ~ Goyal, Jonathan Shulman Greenstein, Katherine Clark Harris, Hannah Elyse Hausauer, Daniel Eric Herz-Roiphe**, Laurence Henry Moses Holland, Tamar Holoshitz**, Shaun Patrick Hughes, Timothy Hwa-wei Hsieh*, Wenna Jia*, Jane Su Jiang, Daniela Franca Joffe**, Laura Beth Kaplan**, John McLean Kearney**, Nour Kibbi**, HyunJin Kim**, Matthew Daniel Klayman, Max Joseph Kornblith, Natasa Kovacevic, Veronica Rey Koven-Matasy, Warakorn Kulalert, Jessica Nicole Lacy**, Eva Zhen Lam**, Eric Tobias Lander*, Sondra Hope Lavigne, Andrew Quang-Viet Le*, Joseph Jiazong Lee, Matthew Ka Loong Lee**, Men Young Lee, William Veta Leiter, Caitlin Leigh Lewarch, Christopher Taekyu Lim*, Linda Yang Liu, Jennifer Alys Lo, Stephanie Hoi-yee Lo (marshal)*, Jessica Marie Luna, Amanda Roman Mangaser**, Mary Anne Marks (marshal)*, Catilin Marie Kennedy Marquis**, Karen Aline McKinnon, Charles Richard Melvoin**, Tracy Lingchen Meng, Joseph John Michalakes, Stephanie Nicole Miller, Vikram Rajan Modi*, Sarah Nazpari Schwartz Moshary, Anjali Motgi, Colin James Motley*, Jeffrey Delaney Nanney*, Joshua James Nuni, Elijah Forrest O'Connor, Rachel Esplin Odell**, Christopher Andrew Oland**, Bradley Edward Oppenheimer, Hamida Boatemaah Owusu*, Xin Pan**, Manisha Pandita, Robert Cameron Parker, Alexandra Attkisson Petri**, Palmer Rampell*, Charles Emerson Riggs, John Samuel Riley, Johanna Sarah Rodda, William Marc Ruben, Matthew Jacob Rubenstein**, Julia Anne Rudolf**, Grace Kathryn Ryan, Charlotte Allen Seid, Anna Shabalov, Koning Shen**, Tracey Chen Shi, Meicheng Shi, Molly Riordan Siegel, Catherine Martha Sirois**, Anthony Caswell Speare (marshal)*, Laura Paul Starkston, James MacLeod Sterne, Aliza Laura Stone, Rachel Sophie Storch, Joseph Matthew Stujenske, Dennis Liu Sun*, Yi Sun*, Nafees Asiya Syed, Yongtian Tan, Katherine Martelle Thompson**, Gerald Chunt-Sein Tiu**, Hannah Rose Trachtman, Melissa Tran**, Pierce Tria**, Benjamin James Tuyp, Alice Tzeng**, Michael Anthony Viscardi**, Roxolana Wacyk**, Sarah Wang, Jenny Yuan-Xing Wang, Katherine Christine Wilson, Christopher Tsong-Kai Wu, Harold Yihao Wu**, George Jing Xu, Chen Yan, Linda Yao, Julia Ye*, Hann-Shuin Yew, Hannah Sarina Yohalem, Lena Yuan-Ning Young**, Sarah Yun, Anna Yuan-Yuan Zhang, Chelsea Yuan Zhang*, Elizabeth Jianing Zhang, Betty Zhang**, Yifang Zhang, John Cong Zhou (marshal)*, Kevin Zhou, Joseph Paul Zimmerman**, Olga Igorevna Zverovich

Class of 2011

(* indicates election in the Junior 24 - ** indicates election in the senior 48)

Blake Hawkins Allen, Peter David Bailis,Sarah Goldberg Bakst, Samuel John Barr**, Grace Katherine Baumgartner**, Kristine Ellen Beckerle, Raquel Villarnovo Lopez Begleiter, Jason Quinn Berkenfeld, Peter John Bernard**, Nicholas Oliver Bodnar*, Priscilla MacKenzie Bok, David Olmstead Bracher, Charles Cowperthwaite Bridge, Lila Grace Brown*, Ellen Clark Bryson, Keru Cai**, Meng Cai, Sophie Cai*, Natalie Avella Cameron, Christopher James Carothers, Kyle Patrick Chauvin, Edith Yee-Heen Chan (marshal)*, Marco  Chan*, Andrew Hsin Chen, Zhao Chen, Alice Chung, Daniel Moon-Sung Chung, Sonia Cristina Coman, Samantha Lynn Connolly, Signe Conway, Rebecca Ann Cooper, Alissa Maria D'Gama, Eric Shiyu Dong**, Sophie Ottilie Duvernoy, Sarah Edwards Esty, Davida Fernandez-Barkan**, Courtney Alyssa Fiske**, Molly O'Connor Fitzpatrick, Carolina Anne Franch, Ama Ruth Francis*, Zachary Michael Frankel**, Christian Lee Garland, Samantha Rachel Go, Anne Lisbet Goetz*, Adam Ryan Gold, Sherry Gong, David Benjamin Gootenberg**, Tamar Hestrin Grader, Rebecca LeAnn Gruskin, William Fleming Guzick, Sarah Janty Hallett**, Kirby Evers Haugland, Nell Shapiro Hawley*, Meng Xiao  He*, Taylor John Helgren*, Tess Margaret Hellgren**, Christopher William Higgins*, Lindsey Elyse Hock, Meghan Fawn Houser, Chi-Joan How, Alexander Tihomirov Hristov, Johnny Hao Hu**, Darius Sinan Imregun*, Mark Alan Isaacson, Sundeep Subramanian Iyer*, Eli Jonathan Jacobs*, Nina Jain, Joseph Matthew Jampel**, Grace Jiang, Ge Jin, Alexander Sarkis Karadjian (marshal)*, Yunsoo Ann Kim, Cameron Domenico Kirk-Giannini**, Hiroko Kumaki, Jerry Lai Kung*, Jennifer Nicole Kurdyla**, Richard Lee Kwant**, Daniel E. Lage**, Dylan Krieger Lake, Penn Bennett Lawrence, Hyunho Richard Lee, Ellen Varon Lehman, Eliza Ann Lehner, Benjamin Andrew Lerner**, Scott Alan Levin-Gesundheit, Dayan Li**, Yu Liao, Beatrice Erica Zi-Ling Liem, Nancy Pai Suan Lin, Marianna Katherine Linz, Miranda Khaye Lippold-Johnson, Daniel Leeland Liss, Charles Liu**, Jun Ying Liu, Kevin Xinye Liu**, Siyuan John Liu, Tina Liu, Alexandra Moo Tong Lu**, Timothy Richard Maher**, Francois Mathieu, Alexander Patrick McAdams, Alexander Edward Hunt McNaughton**, Jacob Michael McNulty**, Iya Megre (marshal)*, Jordan Ross Milan, Molly Elder Moses, Jay Derek Musen, Ezekiel Hillel Zvi Nadler**, Sarah Hyunee Nam, Soumya Nettimi, Jessica Michelle Newman**, Catherine Chika Ntube**, Daniel Jungmyung Oh, Andrew Scott Olsen, Oded Oren, Alan Campbell Palmer, Yoonhee Gloria Park, Joseph Daniel Peake, Alexandra Perloff-Giles, Kelly Elizabeth Perron, Elizabeth Catherine Pezza**, Nicholas Gray Purcell, Michael Frank Qian, Fernando Racimo, Arjun Ravi Ramamurti*, Shankar Ganapathy Ramaswamy, Akeel Rangwala**, Lisa Shirley Rotenstein, Nicolas Jan Roth**, Leah Rose Schwartz, Kwee Boon Brandon Seah**, Jessica Sequeira, Nihar Divyesh Shah**, Alexander Kazam Sherbany**, Veronica Jennie Shi, Emily Suzanne Shire**, Andrea Ellen Spector**, Tobias Samuel Stein, John Randolph Stokes**, Marsha Sukach*, Shervin Tabrizi**, Basima Ahmed Tewfik**, Pramod Thammaiah (marshal)*, Tannis Ruth Thorlakson**, Arnav Tripathy*, Grier Whitmer Tumas, Gabriel Mangabeira Unger, Hilary Hanbing Wang, Jonathan Peiyu Wang, Rui Wang*, Jonathan Urbach Warsh**, Erin Marie Washington, William Fox Weingarten**, Sophie Rebecca Wharton, Emily Valeria Wilkinson**, David Jian Wu, Daphne Ying Xiao**, Dianne Jing Xiao**, Taylor Xiaoran Yi**, Allen Yang*, Helen Horan Yang*, Jessica Lydia Yuan**, Kareem Safwat Zaki, Baltazar Antonio Zavala**, Filip Zembowicz, Michael Louis Zuckerman

Class of 2012

(* indicates election in the Junior 24 - ** indicates election in the senior 48)

Marc Frederick Aidinoff, Sarah Akhtar, Tomomichi Amano, Christine Su Yon An, Stefan Andrei Anghel**, Matthew Albert Aucoin**, Gordon Hyeonjin Bae**, Aditya Balasubramanian*, Jane Wilson Baldwin**, Arthur Robert Bartolozzi, Annabel Carroll Beichman*, Eva Kinoshita Belmont*, Mihnea Dan Berbecel, Madelaine Devonshire Boyd, Peter Matthew Bozzo*, Marta Bralic, Tyler Alexandra Brandon, Lucy Meredith Caplan, Emma Lin Chastain, Mihir Jay Chaudhary, Chen Chen, Jenny Xiaoyue Chen**, Jane Jungeun Choi*, Logan William Clark, Andrew Patrick Coffman, Alissa Suzanne Costello, Molly Elizabeth Dektar**, Francis Deng*, Gregory Anthony DiBella, Marion Inge Dierickx, Manning Ding, Katharine Marie Dobos**, Whitney Wilder Donaldson, Anne Genevieve Douglas, Danielle Nicole Drees*, Nicholas Anthony Dube**, Malgorzata Dymerska, Farha Aziz Faisal**, Adina Roxana Feier**, Whitney Rebecca Sobel Fitts**, Erik Pugh Fredericksen**, Peter Dale Freese, Taylor Susanne Freret, Benjamin Gabriel Gallant, Samuel Morris Galler, Ellen Elizabeth Goldschmidt**, Chloe Kathryn Goodwin, Amanda Wright Hameline, Julia Zbranek Hansford, Max Reuben Harris**, Keri Angelica Hartman**, Noam Joseph Hassenfeld, Nathaniel Edward Hipsman*, Chase Wenxuan Hu, George Xi Huang (marshal) *, Nasir Wali Husain, Isha Himani Jain, Niharika Sanjay Jain**, Kwon Yong Jin**, Alexandra Christine Jumper, Jeffrey Evan Kalmus, Yannis Kalogirou Valtis**, Jocelyn Grace Karlan, Alexis Rebecca Karlin**, Jonathan Max Kaufman, Meredith Helen Keffer, Sharon Kim**, Danielle Julie Kolin**, Eunice Yu Kyung, Timothy James Lambert, Hyunji Connie Lee, Robert Joo-Hyung Lee**, Alice Claire McNeill Lefevre, Spencer Brendt Lee Lenfield, Siena Rosemarie Leslie**, Gregory Andrew Leya, Bing Hang Li**, Meng Li, Tengbo Li, Linda Meng Lian, Jennifer Lim, Michael Juno Lim*, Eric Wen-Young Lin, Chelsea Sky Link, Nadia Ann Liyanage-Don, Eric Lu**, Marina Mainescu**, Christopher Matthew Madl, Ryan Patrick Mahoney, Robertson Moorman McAnulty, James Kelly McAuley**, Geetika Mehra, Samantha Alexis Meier, Eric Lawrence Michel, Sanjay Prayag Misra, Philip Mocz*, Abigail Rose Modaff*, Stefan Klein Muller, Elisa Mary Nabel, Nathan Joel Nakatsuka, Rachel Michelle Neiger**, Robert Hardy Newell*, Kevin Michael Neylan Jr, Trung Thi Hoai Nguyen, Daniel Charles Norris**, Michael Karl Oberst**, Bronwen Beseda O'Herin**, Tal Oppenheimer**, Alex Warner Palmer*, Jeremy Patashnik, Antonia Michelle Rosen Peacocke*, John Joseph Porter, Alexandra Anwara Rahman, Daniel Asher Reichert**, Hanna Retallack**, Riva Jyoti Riley*, Leslie Rose Rith-Najarian, Aaron Moses Rosenberg, Brett Alyson Rosenberg, David Alex Rosengarten, Evan Taylor Ragosa Rosenman**, Tyler Brian Runge*, Isabel Middendorf Salovaara**, James Robert Sares**, Abigail Addison Schachter, Madeleine Marthe Schwartz*, Ashin Dhiren Shah**, Donghua Shen**, Hamsa Sridhar, Patrick Charles Staropoli**, Aleksandar Stefanovski**, Marc Gerard Steinberg, Aaron Miklos Strimling Szasz, Yihan Tan, Colin Guo Xuan Teo**, Kaitlin Elizabeth Terry**, Marieke Alani Thomas*, Cornelia Lawrence Tilney**, Gina Theresa Trakadas, Matthew George Tung (marshal) *, Brennan Ann Vail, Archana Vamanrao, Spencer Steinberg Vegosen*, Michael Kenneth Velchik (marshal) *, Adrian Veres, Alice Aixin Wang, Amy Yixiao Wang, Priscilla Grace Wang, Qing Wang, Susan Si-yao Wang**, Ethan Nathaniel Waxman, Clare Marie Cook Whitehead**,Grant Nolan Wonders, Emma Winsor Wood, Jennifer Ann Xia (marshal) *, Chenzi Xu, Victor Wei Ke Yang*, Caleb Matthew Yeung, James Sanghyun Yoon**, Chung Yao Yu, Rachel Elana Zax, Lin Zhai, Simone Ximeng Zhang, John Zhihao Zhao, Wenchi Zhou**, David Zuluaga Martinez
 

Class of 2013

(* indicates election in the Junior 24 - ** indicates election in the Senior 48)

Ben Michael Edwin Adlam, Riju Agrawal, Christian Coolidge Anderson**, Michael Ardeljan, Sophie Isabelle Arlow, Tatyana Vitalyevna Avilova, Hana Bajramovic**, Melissa Joy Barber, Julie Rebecca Barzilay**, Derek James Bekebrede, Miranda Leigh Beltzer**, Jose Antonio Bengochea, Raj Anand Bhuptani**, William Cynric Boning, Luca Braghieri, Beth Eliana Braiterman**, Nina Caroline Buchmann, Chelsea Faith Carlson, Ava Clayton Carter, Seth Harris Cassel, Kathleen Ashley Choi**, Stephanie Choi, Cole Michael Chokran**, Christopher Daniel Coey, Andrew Knoller Cohen, Bradley Lynn Craig**, Carl Daher*, Lauren Dai**, Aidan Coruzzi de Burgh Daly, Katherine Carol Van Damm, Samuel Krishnan Dasaratha, Mary Cavanaugh Davies**, Spencer Lane de Mars*, Christopher Austin Devine, Gurbir Singh Dhillon, Rodolfo Agustin Diaz Cabello, Louis Robert Evans, John Lunder Ezekowitz, Jennifer Wing Sum Fan, Lauren Brooke Feldman, Tony L Feng*, Alexa Simone Fishman, Christopher Fruge, Brian John Furey, Nicholas Wehmeyer Galat, Edward R Gan, Daniel Stephen Garber**, Stephanie Bessie Garlock**, Julian Baird Gewirtz*, Kimberly Anne Goh, Ike Isaac Greenstein*, Evan Ros Greif, William Paul Grogan*, James Benjamin Gusberg, Alexander Victorovich Guzov, Hena Virginia Haines, Andrew Robert Hellman**, Adam Tyler Horn*, Lily Libo Hsiang, Allan Jer-Yu Hsiao*, Julia Hu**, Qian Huang**, Jacob Joseph Hutt, Jessica Jinin Hwang*, Youn Sang Richard Hwang, Ethel Louise Hylton**, Veronique Tara Irwin, Rachel Li Jiang, Gregory Bruce Johnston**, Jillian Jacob Jordan* (marshal), Andrew James Katzenstein, Andrew Steven Kennard*, Adam Burchfield Kern**, Shijung Kim, Seungsoo Kim, Yacoub Hanna Kureh*, Kristie Tuong La, Daniel Karim Lakhdhir, Eric Kerner Larson, Patrick Warren Lauppe**, Gina Hyun Lee, Insup Lee, Johanna Meehyun Lee**, Uggi Seunguk Lee, Brittney Ellen Lewer, Charlotte Annie Lieberman, Bethina Liu**, Keli Liu, Emma Halina Lukasiewicz, Sara Sophia Lytle, Madeline Marie Magnuson**, Sumit Malik**, Marianna Yuling Mao, Joseph O'Meara Masterman, Bay Billings McCulloch, Alexandra Vialla Mendez, Schuyler Ann Milender, Samuel Evan Milner**, Kartikeya Mital**, Ariel Samantha Mitnick**, Arjun Rajan Modi**, Ann Maurine Morgan* (marshal), Robert Keith Nishihara* (marshal), Kyaw Kyaw Oo**, Avalon Celeste Owens, Camille Serafina Owens*, Sachin Hitesh Patel, Neil S. Patel, Sarvagna Shailesh Patel, Nicole Paulet Piedra, Samuel Burke Pokross, Nicholas Stephan Skintges Pomata, Pei Qiong Qin, William Minot Rafey*, Leah Reis-Dennis, Brianna Elaine Rennix**, Claire Louise Roberts-Thomson, Ryan McGivern Rossner, Nadine Rachel Rubinstein**, Annemarie Elise Ryu*, Mary Jane Sakellariadis, Laura Ford Savarese, Adam Benjamin Gelernter Sealfon**, Lee Cap Seligman*, Jordan Elijah Sessler, Catherine Ruth Sheils, Scott Aaron Sherman, Allen F Shih**, Andrew Noor Shindi, Alicia Caitlin Smart**, Patrick Thomas Snodgrass**, Thomas James Snyder, Janet Song, Georgia Vasiliki Stasinopoulos, Carolyn Sarah Maasland Stein**, Eli Manfred Stein**, Kevin Matthew Stone* (marshal), William Jayang Sun*, Sivakumar Shanmuga Sundaram*, Tara Suri**, Anji Tang**, Akansha Tarun, Joseph Daniel Tassarotti**, Nilesh Tripuraneni**, Vinay Atul Trivedi, Cynthia Tsai, Emily Sarah Unger*, Sezen Unluonen, Arun Avrum Viswanath**, Katherine Elida Warren**, Mark Eric Warren, Zoe Anna Yoshii Weinberg, Leah Rachel Weiss, Jason Stephen Wien**, Benjamin B.H. Wilcox*, Joshua Graham Wilson**, Alice Xiang, Katherine Shaohua Xue**, Brian Wei Yang, David Dewei Yang**, Phillip Z Yao, Jeremy Ying, Alexa Katherine Zahl*,Michele Sasha Zemplenyi**, Wendong Zhang, David Zhao

Class of 2014

Junior 24

Caitlin Marie Ballotta, Amy Zhenlu Chen, William Michael Clerx, Rainer Adriene Crosett, Irving Furusawa Dai, Lauren Mary DiNicola (marshal), Daniel Joseph Frim, Naomi Rebecca Genuth, John Wendell Heilbron, Kaiyang Huang, Lutai Ju, Christopher Robert Kilgore, Andrew Scott Lea, Diana Li, Devi Kailasa Lockwood (marshal), Jenny Lu, Emma Lucken, Yueran Ma, Justin Mathew (marshal), Younghoon Moon, Daniel Harrison Ranard, William Pietro Whitham, Jennifer Shuang Wu, Roland Yang  (marshal)

Senior 48

Levent Hasan Ali Alpoge, Leslie Bowman Arffa, Jamie John Ashton, Victoria Ann Baena, Samantha Ann Berstler, Ian Chen Boothby, Elizabeth Hockfield Byrne, Katryna Cadle, Shuai Charlotte Chang, Eric Yan Hang Chung, Michael Franklin Cotter, Rumur James Harley Dowling, Cassandra Elise Euphrat Weston, Yale Wang Fan, Miriam Rose Farkas, Kevin Bradley Hirata, Laura Margaret Hogikyan, Kyle Joseph Kost, Min Surk Lee, Bliss Franklin Leonard, David Andrew Levary, Shelby Yi-An Lin, Janet Jing Lu, Akhil Mathew, David Goodall Miller, Judy Soojin Park, Toan Duc Phan, Friederike Reuter, Benjamin Michael Scuderi, Kavya Shankar, Marc Fong Shi, Nina Sokolovic, Kevin Sun, Midori Takasaki, Barry Jia Hao Tng, Isabel Marley Vogt, Matthew Anthony Wagner, Beatrice Aurelle Walton, Sherrie Wang, Sylvia May Warren, Aaron Ethan Watanabe, Eric Westphal, Katrina Ann Williamson, Xiaojing Yang, Julie Chen-wan Yen, Kenny Yu, Scott Sang Yu, Connie S. Zhong

Final Senior

Ryan Scott Alden, Namrata Anand, Jorge Alberto Araya Amador, Hannah McClure Baron, Stephen Douglas Bates, Matthew Milan Beck, Emily Teachout Bigelow, Humza Syed Bokhari, Brian Charles Boursiquot, Theodoretus Ignatius Breen, Ari David Brenner, Julianna Nicole Brunini, Eric Matthew Cervini, Michelle Emily Chang, Harry Alexander Chiel, Michael John Chilazi, Esther H. Chung, Maura Deborah Church, Jonathan David D'Gama, Thomas Nuocheng Dai, Alexander Kent DeLaney, Alexander Joel Diaz, Jad Antoine El Ajaltouni, Lauren Elizabeth Gabriel, Ryan Wang Gao, Jean-Philippe Gauthier, Gabriel Theodore Goldberg, Michael Hernani Goncalves, Aurora Catherine Griffin, Brooke Marissa Griffin, Alexandra Rachel Haber, Brendan Patrick Hanrahan, Edward Daniel Horgan, Mai Jean Hunt, Radhika Jain, Haemin Jee, Manjinder Singh Kandola, David Eric Kersen, Kristen Elizabeth Kessel, Daniel Jong-Woong Kim, Jennifer Allison Klein, Shira Batya Kogan, Marcin Kostecki, Benjamin Light Kovachy, Mark Simon Krass, Won Ik Lee, Marina Christina Lehner, Catherine Delap Littlefield, David Cheng Liu, Joyce Ying Liu, Benjamin James Lorenz, Dennis Lu, David Charles Manella, Anne Holbrook McKenna, Matthew Ryan Menendez, Diana Miao, Randi Beth Michel, Thomas Philip Mullaney, Max Dashiell Novendstern, Muyinat Wande Osoba, Anqi Peng, Sarah Tess Pierson, Robert Edward Powers, Leah Schulson, Valerie Shen, William James Simmons, Hillary Beck Singer, Julia Ariel Solomon-Strauss, Marta Stevanovic, Alastair Su, Jennifer Xiaojin Sun, Avia Tadmor, Rebecca Elizabeth Tweedie, Christina Claire Twicken, Chang Wang, Kathy Kaiqian Wang, Peter Wang, Yixiao Wang, Connor Lonergan Waterous, Honor Rebecca Wilkinson, Alexander Masato Willis, Zachary Ethan Wortman, Evan Wu, Michael Pei-hong Wu, Joshua Phillip Zoffer, Nicholas Steven Longenbaugh, Devony Brianne Schmidt, Ian Seth Dunn, Inanna Leilani Carter, Thomas Boone Miller, Laura Catherine Polding, Linxi Wu, Melody Wu

Members of 1999

Class of 1999
Ali Ahsan, John V Allanbrook, Karthik Balakrishnan, Jared Harrison Beck, Daniel J Benjamin, Mary Berlik Rice, Adam T Black, Christopher T Brown, Supinda Bunyavanich, Jennifer A Burney, Thomas W Chalberg Jr, Daniel Li Chen, Grace M L Chen, Irene A Chen, Elisa Kuomin Cheng, Chuanfei Chin, Olivia S Choe, Micol H Christopher, Quentin Chu, Andrew GW Chung, Jia-Rui Chong Cook, Jordan A Cooper, Lawrence A Cooper Jr, Heather S Craw, Virginia Damdar, Samit Dasgupta, Nicholas K Davis, Nicole Lyn DeBlosi, Hadi Nicholas Deeb, Joshua Derman, Mark A Dickson, Vitaly Dukhon, Elizabeth W Dunn, Andrew C Eggers, Joshua A Eisner, Michael S Emanuel, Mark J Engler, Rachel A Farbiarz, Eric J Feigin, Vanda Felbabova, Laura A Fernandez, Aron R Fischer, Shalimar Abigail O Fojas, Erin M Fouch, Chelsea H Foxwell, Ariel S Frey, Bridget J Frey, Joyce Fu, Michael E Furrow, Jean W Galbraith, Melissa J Gambol, Brian T Garibaldi, Mattias S Geise, John E Gilligan, Andrei C Gnepp, Elizabeth C Goldberg, Miriam B Goldstein, Cheryl A Gray, James T Grimmelmann, John B Harris, Adam Sean Hickey, Mulaika Hijjas, Nathan A Holcomb Shalom E Holtz, Miss Pintip T Hompluem, Judson L Jaffe, Lonne A Jaffe, Delma Y Jarrett, Kristin N Javaras, Halbert McNair Jones, III, Jessica E Kahan, Stephanie A V G Kamath, Dmitry Karshtedt, Kensaku Kawamoto, Ezra R Keshet, Jared A Kesselheim, Jay S Kimmelman, Thomas A Knox, Joachim Krieger, Maxwell N Krohn, Joydip Kundu, David D Kuo, Grace S Kwak, Benjamin Lebwohl, Kahyeong Lee, Lynn Y Lee, Marian Lee, David W Lerch, Shin Lin, Jia Liu, Joyce F Liu, Oliver W Liu, Scott Benjamin Lovitch, Daniel A Malin, Diane Marks Longoria, Shana E McCormack, Jeanne B McHale, Rebecca L Meyer, Suzanne M Miller, Sharmil S Modi, Daniel R Morgan, Navin Narayan, Bradley J Nash, Sara Siris Nash, Eric M Nelson, Marla G Norton, Anne-Marie Oreskovich, Justin D Osofsky, J Taylor Perron, Elizabeth H Peters, Gina Petrocelli, Ada S Polla, Joel B Pollak, Dunja Popovic, Meredith M Quinn, Benjamin Rahn, Robert Ribciuc, Mia Esther Riggin Riverton, Scott Rothkopf, Kathryn J Ruddy, Mariko L Ryono, Adam R Rzepka, Anne L Schafer, Gabriela Schmajuk, Elena Andrea Schneider, Jeremy D Schnittman, Dara Horn Schulman, Scott C Seider, Kaustuv Sen, Himani C Shah, Chung-chieh Shan, Hanna Rose Shell, Alan H Shih, Zachary L Shrier, Monica Singhal, Dena J Springer, Amy B Stanley, Hanna L Stotland, Daniel B Tenny, Robert J Teply, Amanda L Thompson, Emily V Thornbury, Sanaz Hariri Tibbetts, Michael K Titelbaum, Daniel L Tobey, Judith Klapholz Tobey, Martin Tobias, Paul D Todgham, Shirling Tsai, Naiwen D Tu, Grace A Tye, Geoffrey C Upton, Mark F Veblen, Sudhir R Vora, Vivek U Wagle, Jeffrey S Wang, Stephen E Weinberg, Rebecca C Weiss, Celia P Whitaker, Lindsay F Wiley, Joel D Wollman, Suk Y Won, Rosslyn Wuchinich, Daniel J Yates, Deborah C Yeh, Sarah Elizabeth Yeh, Natalie H Yip, Markella V Zanni

Members of 1998

Class of 1998
Charlene Sonja Ahn, Mayssam Hani Ali, John A Amash, Kimberly A Arkin, Roy E Bahat, Sheila V Barrett, A Selim Berker, Sara Cooper Berkson, Sameer Bhalotra, Daniel K Biss, Andrew S Bomback, Adam D Borchert, David W Bottorff, Riley M B Bove, Abigail R Branch, Lauren Hammer Breslow, Jordanna M Brodsky, William W Burke,-White Sewell Chan, Cecelia C Chang, Suny L Chang, Hsin Chau, Julie A Chen, Susan A Chen, James J Choi, Angeline Ying Wing Chong, Donyne Y Choo, Janet S Chou, Fotini Katopodes Chow, Amy Chung, Megan P Coffee, Daniel S Cohan, Bradley H Cohen, Patrick K Corn, Kevin Willoughby Cox, Willow D Crystal, Michael Scott Cuthbert, Rhiju Das, Noah I Dauber, Darlene S Davis, Kevin S Davis, Eugene A DeAngelis, Margarita Delgado-Infante, Isabel K Reichardt Dische, Ryan H Dougherty, Agnes Dunogue, David O Ellis, David F Elmer, Jonathan J Finer, Stephanie Firos, Amanda P Fortini, Elizabeth A Foster, Gopal Garuda, Hayley B Gershengorn, Narendra K Ghosh, Clifford M Ginn, Jason M Goldberg, Ehab A Goldstein, Robin S Goldstein, JD David S Grewal, Carrie Grimes, Eric S Grossberg, Samuel Grushevsky, Thomas E Gunderson, Elizabeth A Haynes, James M Higbie, Steven Hill, Gerald B Horhan, Hsuan L Hsu, Richard J Hughes, Sarah E Jackson, Ramesh Johari, Andrea Eleanor Johnson, Emily M Kaine, William M Kaminsky, Elizabeth A Kensinger, Justin C Kestler, Rebecca C Kiley, Karen C Kim, Scott Y Kim, Jeremy D Kleiner, Kristin Elizabeth Knox, Jason E Kolman, David A Lambert, Brian A Lanman, Daniel T Larson, Jeffrey Lau, Herman Lee, Peter Y Lee, Joseph I Levinson, Matthew F Lima, Scott E Lipson, Eric C Liu, Kenneth Y Liu, Tamara Levin Lotan, Christopher M Luo, Michael M Luo, Jay P Makadia, David W Marcus, Andre Martinelli, Daniel Philippe Mason, Joshua H McDermott, Joyelle H McSweeney, Jennifer E Mergel, Talia Milgrom-Elcott, Cindy H Moon, Karthik Muralidharan, Rebecca D Onie, Sang Park, Jennifer Ann Pence, Osvaldo E Pereira, Lucy Perez Fernandez, David E Petrain, Anna K Petrova, Joshua Benjamin Plotkin, Jefferson D Pooley, Claire P Prestel, Julia Raiskin, Douglas Bryan Rand, Jenny S Riley, Adina H Rosenbaum, Brian J Saccente, Jesse A Sage, Nishit Saran, Rebecca A Sawady, Abhinav Seth, Bella K Sewall, Jinesh N Shah, Caroline R Sherman, Danielle Elizabeth Sherrod, Eric G Sheu, Ron Y Shiloh, Cari E Sietstra, Nikola D Simunovic, Pavninder Singh, Shirin A Sinnar, Heidi S Smith, Soyoun K Song, Sonja B Starr, Mangalnidhi R Swami, Ellen H Takata, Connie W Tang, Aurelio A Teleman, John R Therien, Xiaomeng Tong, Omri Traub, James S Twiss, Miriam Udel,-Lambert Katherine R Unterman, Jason W Veysey, Michael Walfish, Stephen S Wang, Stanley C Wei, Wendy L Weiden, Jonathan L Weinstein, David M Weld, Bradley L Whitman, Benjamin H Wilkinson, Brant K Wong, Danny B Yang, Eric G Yeh, Miranda O Yousef, Hong Yu, Benjamin F Zaitchik, Alex M Zakaras

Members of 1997

Class of 1997
Genevieve E Abravanel, Francis J Alenghat, Christine S Ament, David J Andorsky, Gina C Ang, Zahir Asmal, Roy Astrachan, Derek E Bambauer, David B Barkin, Joshua M Benaim, Katherine L Bertone, Brian R Blais, Ross Blank, Michelle K Borras, Edward K Boyda, Ryan J Bradley, Aaron B Brown, Nick-Anthony C Buford, Mary E Cattani, Aileen B Chen, Eric T Cheng, Irene C Cheng, Miss Tien-Hsin C Chi, David W Chiang, Steve S Chien, James Ryan Clark, Kenneth B Cooper, Alison V Davis, Jennifer R Davis, Matthew M Davis, Shoshana Ruth Dobrow, Brent R Doran, Amy Erenrich, Adam E Fleisher, Mark R Freeman, Jessica R Freireich, Nell L Freudenberger, Jeffrey N Gell, Michael Elliott Ginsberg, Adam L Ginsburg, Jay W Glaubach, Suzanne Goh, Sara N Goldhaber-Fiebert, Brian M Gordon, Felicia M Gordon, Bruce L Gottlieb, Charles C Gray, Joshua C Greene, Mark J Greif, Jean M Hammel, Janna J Hansen, Chad D Harbach, David W Harrison, Nayantara D Hensel, Olivia N Herman, Christopher P Herzog, David R Hirsch, Ivan CK Ho, Adam S Hootnick, Jerry Y Hsu, Katherine K Huang, Braden K Hunsaker, Ann C Hwang, Joung Wook Hwang, Raj S Inamdar, Catherine A Isenberg, Andrew S Jacobs, Elizabeth Papp Kamali, Akash Kapur, Phanwadee Khananusapkul, Adam B Kirsch, Luba Kobrinsky Bigman, Demetra C Koutsoukos, Daniel G Krauser, Arvind M R Krishnamurthy, Leah J Kronenberg, Leondra R Kruger, Carlton F W Larson, Moon Koo Lee, Mynette A Louie, Mary Wei-Chin Lu, Michele Ann Manahan, Stephen L Manley, Elizabeth D Mann, Joshua Benegal Marks, Deborah Martinez, Vivek H Maru, Serena K Mayeri, Guy Maytal, Velin Y Mezinev, Nina A Mitchell, Ignacio L Montoya, Julian Davis Mortenson, Irene S Ng, Duy T Nguyen, Sahar Nissim, Amy Ozols, Angela W Pan, James A Parson, Daniel M Paskowitz, Matthew L Pearl, Lynn F Peng, Jessica A Pepp, Jimmy L Price III, Jedediah S Purdy, Katherine A Rabb, Daniel C Ramirez, Brent T Ranalli, Megan L Ranney, Dana A Remus, Michael A Rescorla, Daniel P Roeser, Joan J Ryoo, Sapna Sadarangani, Matthew Saunders, Michael H Schur, Kathryn E Sensen, Abhi A Shelat, Kristin A Sherwood, Eun Ji Shin, Scott L Shuchart, Debra L Shulman, Marco B Simons, David A Sobel, Raymond E Soccio, Vikaas Singh Sohal, Jessica Chase Spaly, Nicholas Stavropoulos, Matthew C Stephenson, Julie C Suk, Maryellen R Sun, Nicholas R Szumski, Hua Tang, Toma Tasovac, Christopher F Terrio, Mary Tharayil, Casey L Thinnes, Rachel Willner Thompson, Julie I Thwing, Mak Trifkovic, Henry K Tsai, Rocky Chiu-feng Tsai, Ethan M Tucker, Julianna S Tymoczko, Jiri Vanicek, Jennie M Votava, Davis J Wang, Matthew L Ware, Kweli E Washington, Matthew J Waterbury, Melissa Fuchs Weinberg, Melissa B Weintraub, Jed A Weiss, Andrew W Williams, Roxanne R Willis, Sally J Wolf, Owen S Wozniak, Iwei Yeh

Members of 1996

Class of 1996
Ibrahim Abdullah, Cathy H Ahn, David D Ahn, Priya R Aiyar, Leslie M Ballantyne, Trevor W Barcelo, Robert P Bartlett, Erik M Bauer, Barak Ben-Gal, Marya Lisl Besharov, Manjul Bhargava, Jeanne Kwong Bickford, Daniel B Bisgeier, Goran M Blix, Robyn M Blum, Susan T Boyd, Peter S Cahn, Eugene Y Chan, Swaine L Chen, Alice S Chen-Plotkin, Annabel A Chen-Tournoux, Jeffrey H Chuang, Christine S Chung, Adam L Cohen, Amy E Cooper, Jill A Corcoran, Geoffrey I Criqui, Michael C Dafermos, Sumit K Daftuar, Elizabeth Anne Davis, Anne O Decker, Michael W Dees, Robert F DeMayo, Sadhana Dhruvakumar, Grant M Dixton, Bradley K Edmister, Steven A Engel, David Fagundes, Alfonso G Felder, Broderick B Fox, David A Ganz, Bryan D Garsten, Matthew A Gentzkow, Diana A Gibson, John A Golden, Michael D Gordin, David C Gordon, Hanna B Grol-Prokopczyk, Benjamin Gruenstein, Marit E Haahr, Edward J Han, Michael D Hartl, Rohan Hazelton, John D Heller, Steven W Hetts, Derek T Ho, Elizabeth A Hogbin, Bryan M Hooks, Leora I Horwitz, Alison J Huang, Bert I-In Huang, Stephanie M Hui, Morgan A Huse, Gloria L Hwang, Lynn M Itagaki, Douglas S Jacoby, Maya R Jasanoff, Sara Su Jones, Nickolas D Juliano, Daniel Kalish, Charles R Kapelke, Derek E Kaufman, Kiran S Kedlaya, Chimene I Robbins Keitner, Aaron Seth Kesselheim, Reenah L Kim, Michelle M Kittleson, Brian Koh, Thaddeus B Kousser, A G Kozak, Gregory M Ku, Sharon L Kunde, Meredith Alexander Kunz, Eugenia Lao, David B Lat, Paul J Lee, Tung Jean Lee, Khan W Li, Paul Li, Nathan E Lump, Suresh N Magge, Linsey C Marr, Andrew John Marshall, Matthew J Matasar, Anita K Mathur, Logan S McCarty, Peter R McDermott, Darin M McKeever, Alexander Merlis, Ari E Miller, William E Mone, Monique R Morgan, Lenhard L Ng, Joseph L Ngai, Geoffrey C Nguyen, Thinh H Nguyen, Eric R Nierenberg, Jessica Elizabeth Nord, Maureen M O'Brien, Joshua L Oppenheimer, Roxanne S Pan, Adib R Pasha, Frank A Pasquale III, Anshul Mahendra, Patel Victoria C Plaut, Patrick L Purdon, Allison E Rainey, Samuel J Rascoff, Sarah J Reber, Kyung-Hwa Rhee, Elizabeth J Riemer, Dena E Rifkin, Alice G Ristroph, Brigette M Roberts, Rachel E Robinson, Antonio L Rodriguez, Joshua M Sabloff, Catherine R Schumacher, Michael I Schwartz, Ishaan Seth, Gaurav D Shah, Edith A Sheffer, Sanjay K Shetty, Jun S Song, Angela A Sun, Jennifer T Sun, Hisayo M Suzuki, Ramy M Tadros, Oliver S Tai, Andrew G Taylor, Zachary S Taylor, Rachel K Teukolsky, Nupur D Thekdi, Keren A Toledano, Ramin Toloui, Jean L Tom, Amram D Tropper, Harrison K Tsai, Jesse L Tseng, Anais R Tuepker, Katheryn Cumming Twiss, Lisa M Vagge, Christine Bohrer Van Aken, Arvind Venkat, Canh P Vu, Jessica A Wachter, Kristen A Walsh, Ivy A Wang, Adam K Webb, Allison Dianne Weinberg, Amanda J Weinstein, Einat Wilf, Lawrence E Wilson, Patrick G Wolff, Felix Tien-Shang Wu, Jerry Wu, Patrick S Yachimski, Tania F Yannas, Amy E Yeager, Yong Yeow Yeoh, Jake S Yeston, Sarah Youssof, Timothy P Yu, Jedidiah Yueh, Zeeshan Zaidi, Noah T Zinkin

Members of 1995

Sakena Abedin, Monica S Abrams, Reza Akhtar, Luma Al-Attar, Dominic J Allocco, Mohammed Asmal, Nicole Armenta Auerbach, Eric H Baker, Susie B Barron, Derrick E Bass, Ingrid V Bassett, Ritu S Batra, Adam L Berger, Eric G Biber, Peter K Binas, Eryn Ament Bingle, Rebecca M C Boggs, David L Bosco, Matthew B Botein, Ruvim Y Breydo, Kenneth A Caplan, Chuckra P Chai, Hamilton Chan, Jr, Timothy A Chan, Andrew Chen, Philip D Chen, Ronald C Chen, Chieh T Cheung, Jim W Cheung, Robin Lovelace Coxe, Phoebe A Cushman, Leemore S Dafny, Jeremy A Dauber, Glenn M Davis, Nishan M de Silva, Francesca B Delbanco, Rebecca A del Carmen, Ben Denckla, Joel L Derfner, Daihung V Do, Adam S Doctoroff, Dominic M Dousa, Michael W Echenberg, Christopher J Exner, Tasha A Fairfield, Michael E Farbiarz, Mark Fariborz, Joshua A Feltman, Tanya Fenmore, Amy N Finkelstein, Robert B Forster, Stephen E Frank, Sydney J Freedberg Jr, Emily Yoko Furuya, Marcel P Gemperli, Mary Beth Gordon, John L Griffith, Daniel A Grossman, Janea Reiter Gubitosi, Lila M Guterman, Suzanne M Gutter, Joan C Han, Drew D Hansen, Heather McGlinn Hansma, George J Harocopos, Patricia L Hersh, Matthew A Holian, Natalie F Holt, Chong-Min Hong, Theodore W Hong, Gregg A Hurwitz, Rachel Hyman, Reshma Jagsi, Rajesh S James, Elisabeth Remy Johson, Victoria H Jueds, Aimee L Kahan, Edward C Kang, Jae K Kang, Linda T Kang, Yvette L Kasamon, Jonathan S Katzman, Eliezer G Kaunfer, Adam J Kearney, Mark A Kille, Anna L Kim, Gia Kim, Jeannie Kim, Lorence H Kim, Sam Y Kim, Christi A Fumie Kobatake, John A Koski, Dennis J Kuo, Koichi J Kurisu, Irwin H Lee, Joshua E Lehrer-Graiwer, Justin M Levitt, Natan J Leyva, Sarah Elizabeth Light, Moe Lim, Emerson H Liu, Jessie K Liu, Dirk Lumma, Reagan Mather Luntz, Theresa W Lynn, Sanjay A Madan, Annamaria F Magpayo, Daniel Eric Markel, Carlo E H Mattoni, Rashmi Asha Menon, David A Miller, Jeb G Miller, Deborah M Mitchell, Michael J Morell, James C Murray, Bianca Hovey Nerenberg, Meredith K Nettles, Long B Nguyen, Mark J Nomellini, Stephanie A Nonas, Joel S Orlina, Eloise H Pasachoff, Jason T Petrulis, Wena Poon, Amanda C Pustilnik, Ina P Rhee, Christopher R J Rickerd, Elisabeth D Riviello, Maria P Rogahn, Mark L Ruberg, Talya Salant, Andrea Sangiovanni, Livia M Santiago-Rosado, Molly J Schachter, Amanda Schaffer, Jordan I Schreiber, Jennifer L Schutzman, Bo Y Shao, Angela Helen Shih, Jennifer J Shin, Rajath Shourie, Raphael D Sperry, Maureen A Su, Ashwini Sukthankar, Benjamin C Sun, Joelle R Tamraz Thakur, Diane L Tang, John Tehranian, Joseph T Thai, Simon Tom, Nancy G Trainer, Vinh X Truong, Rebecca L Tushnet, Jean Ou Ung, Salil Pravin Vadhan, Jason M Waanders, Jamie L Wacks, Tristanne L Walliser, Molly G Ware, Joshua J Waxman, Jenny Yann-Jen Way, Sanford I Weisburst, Craig D Weissman, Deborah J Wexler, Anita Williams Woolley, Breon L Wood, Mark Wu, John Voorhees Wylie Jr, Dean C Yang, Jeffrey H Yin, Jeanne J Yu, Marc D Zelanko, Wendy Wei Zhang, Mu Zhu

Members of 1994

Richard G Abramson, Andrew R Acker, Christopher W Adams, Elye J Alexander, Kevin K Anbari, Eric H Ash, James G Beckerman, David E Benjamin, Adam H Bloom, Matthew B Boyle, Jason M Bridges, Christopher Boyd Brown, Joel Brown, Samuel M Brown, Joshua S Byard, Niko Canner, Ellen O Carr, June MayLin Chan, Anne Lynn Su Chang, Constance I Chang, Howard Y Chang, Nancy C Chang, Adam D Cheriff, Aimee Chin, Steven R Chiodini, Anthony U Choe, Arthur P Chu, Joseph I Chuang, Chi-An J Chung, Lara H Cohen, Andrew J Colville, Julie E Cooper, Clare G Crawford, Ayano Kato Creed, Kristin J Cummings, Rose Darling, Unity J Dienes, Aaron R Dinner, Marija Drndic, Ariela Ruth Dubler, Amy Lee Eisner, Daniel W Elfenbein, Hillary Anger Elfenbein, Randall Eng, Qing Rong Fan, Aamer Z Farooki, Ronald A Fein, Lara Freidenfelds, Kenji P Fujita, Jesse M Furman, Shanti R Gamper, Mark J Garmaise, Alice Lin Geene, Daniel G Glover, Mark S Goellner, Jennifer A Goldberg, Thomas B Graber, Noah M Graham, Blaine I Green, Yury V Gruzglin, Jacob S Hacker, John A Haddon, Oona A Hathaway, Rebecca Heist, Shai A Held, Benjamin J Heller, C Scott Hemphill, Scott N Henkin, Barrett C Hester, Filbert H Hong, Florence Ida Hsu, Essa H Hu, Frederick Y Huang Jacques, E Hymans Alexandra Jacobs, Alexander M Johnston, Radhika A Jones, Joseph D Kanapka, Geoffrey A Kerchner, Amalia D Kessler, Albert Hong-Jae Kim, Beong-Soo Kim, Don H Kim, George J Kim, Hyang Nina Kim, Soo Yun Kim, Shelley M Kimelberg, Diane Alix Klein, Allison Jill Koenig, Daniel W Kung, Ayelet Kuper, David S Kurnick, Nicholas B Kurzon, Patrick J La Riviere, Alison M Lake, Eric D Lambrecht, David E Lederman, Charles C Lee, Jennifer S Lee, Linda S Lee, Sena J Lee, Judith Ann Li, Stephen D Liberles, Matthew A Light, Nancy Chen Lin, Vivian I Lin, David R Liu, Jeanne L Lopiparo, Ravindra Majeti, Sheryl B Massa, David G McIntosh, Maria J McMorran, Paras P Mehta, Maile Meloy, Eleanor R Menzin, Eugene A Mirabelli, Laura M Murray, James P Duggan O'Connell, Matteo Neale Paris, Todd Y Park, Ali Partovi, Hadi Partovi, Clare E Peeters, Katherine D Penn, Amanda F Peppercorn, Benjamin R Peskoe, Annapurna Poduri, Albert Prieto, Lisa S Primus, Michael J Puri, David P Redlin, Rajat Rohatgi, Daniel Louis Rose, Elizabeth J Ruark, Brian J Ruder, Bernice Ruo, Andrew J Sanocki, Johannes S Schlondorff, Jodie Ann Shackelford, Roopak J Shah, Todd P Shaiman, Daniel J Sharfstein, Dana Shelley, John Shue, Craig D Silverstein, Lawren M Smithline, David H Sohn, Cristina Olivetti Spencer, Daniel M Steinman, Peter C Stern, Zachary D Stern, Michael M Stockman, Katherine H Straub, Andrew W Tai, Nadine D Tanenbaum, Jonathan E Tannenhauser, Tracy M Tefertiller, Elizabeth E Theran, Steve Tidrick, Susannah G Tringe, Florence Wei Tsai, Tony Tsai, Vineeta Vijayaraghavan, Carl J Voss, Kuanhong Wang, Tarik Wareh, Jonathan M Weinberg, Tony H Wong, Bonnie M Wongtrakool, Jay Yang, Mike S Yang

Members of 1993

Leora Beth Balsam, Dan H Barouch, Heather L Bell, Robert L Benedetto, Carl T Bergstrom, Eryn Brown, Caraway Seed Bryan, Emily D Bryan, Stephen L Burt, Mical S Campbell, David B Carlton, Lawrence S Carson, Lisa Vance Castleton, Amelie Chai, Stephen K Chan, Lily Changchien, Jersey Chen, Glen H G Cheng, Phillip M Cheng, Chih T Cheung, Weihsueh A Chiu, Anne R Clark, John Cloud, William J Collins III, Karalyn Replogle Colopy, Stephen M Cox, Charmaine M Craig, Christina L Davis, Anna M DePalo, Sara R Dickerman, Judith F Dolkart, Chrysoula Dosiou, Rose Du, Jordan S Ellenberg, Scott W Ellis, Sarah L Elson, Evren Ergin, Eric B Evans, Ming-Hui Fan, Margot R Fleischman, Peter A Flueckiger, Leigh R Fraser, David S Friedman, Jason E Fulman, Chandler C Fulton, Katya T Gerwein, Jonathan A Glass, Cynthia M Godsoe, Elaine J Goldenberg, Benjamin Goldfrank, Risa L Goluboff, Mark O Goodarzi, Robert M Gordon, Laura M Gottlieb, Samantha K Graff, Diana R Graham, Robert D Gray, Blythe N Grossberg, Joshua D Harlan, Elizabeth W Harris, Craig P Hersh, Mark Nicholas H Hoffman, Jesse E Hoffnung-Garskof, Amanda C Holt, Laura M Horton-Ludwig, Emeline R Hsu, Ashley E Hufft, Michael L Hutchings, Robert E Irie, Sohrab Ismail-Beigi, Jason M Jacobs, Minna M Jarvenpaa, Elizabeth A Johnston, Junko Kaji, Steven N Kalkanis, Mark I Kaplan, Kenneth A Katz, Katherine F P Kaufmann, Cary Berkeley Kaye, Lisa M Kern, Steven P Ketchpel, Amir Khosrowshahi, Min-Young Kim, Soo Young Kim, Matthew T Kirsch, Carey M Knight, Berkowitz Selene S Ko, Daniel E Kosowsky, Eric C Lai, Maureen A Langloss, Jessica E Lapenn, Gordon N Lederman, David Sang-Yoon Lee, Henri Lee, Roger W Lee, Jonathan Ian Levy, Richard L Levy, Jennifer Susan Light, Hubert Lin, Jenny J Lin, Michael Lin, Richard C Lin, Judy C Liu, Lynn D Lu, Elizabeth K MacDonald, Elisa A Mann, Scarlet J Marquette, Jason D Mazzone, Robert F McDermott III, Doris Susan McDonald, Elizabeth A McGuire, Elizabeth R Mermin, David H Metz, Alexander G Michaelides, William A Mitch, Stephen L Morgan, Mark A Moyar, Marisa A Murtagh, Mary Nicole Nazzaro, The-Hung E Nguyen, Peter C Nohrnberg, Katherine E O'Sullivan, Edward G Owen, Deborah Pan, Anne Y Park, E Danya Perry, Stephen L Peterson Jr, Scott H Podolsky, Mica Pollock, Anna W Poon, John A E Pottow, Kris Prieb, John D Quisel, Gina M Raimondo, Dante E A Ramos Jr, Julie Rikelman, Kamenna P Rindova, Kermit Roosevelt III, Timothy Rosenkoetter, Mark G Saadeh, Hernan JF Saenz III, Faith C Salie, David Ilan Sandberg, Eric Schnell, Miryam C Segal, Rocco A Servedio, Bradley W Setser, Kannon K Shanmugam, Tamar A Shapiro, Eugene L Shen, Dhananjai Shivakumar, Mark J Sneider, David D Spragg, Sameer Bhatt Srivastava, David M Stahl, John D Staines, Daniel Jiro Tanaka, Christine J Taylor, Jonathan Douglas Taylor, Frederick A Tibayan, Susan Y Tien, Joshua A Tucker, Barna De Tugwell, Katherine A Tulenko, Monica J Vazirani, Kristin E Vickers, Vanessa L Walker-Oakes, Gregory M Weinhoff, Asha E Weinstein, John B Weinstein, Valerie A Weinstein, Sean M Williford, Ashley E Wivel, Harry L Wolfgang III, Talene A Yacoubian, Veronica A Yank, Jennifer J Yeh, Jessica S Yellin, Garth Conrad Yettick, Jonathan D Zinman

Members of 1992

Marc Samuel Abramson, Jason I Abrevaya, Anca M Achim, Adnan Afridi, Christine Edwards Allred, Kerstin Arusha, Bridget C Asay, William H Bachman, Mitchell C Bailin, Jonathan A Baron, Marta T Becker, Joell R Bianchi, Jessica C Brantley, Rebecca Knowles Braun, Candy Gunther Brown, Tracie L Brown, William A Brown Jr, Gabrielle C Burton, Eric S Byunn, Anthony C Castelbuono, Steven Chao, Abigail Cheever, Brian K Chen, Michael S Chen, William M Cheng, Lydia Ko Chiang, Austin M Choi, Bernadette M Chorengel, Kenneth S Clubok, John D Connor, Brian D Conrad, Susan M De Paul, Karl A Deisseroth, Rana K Dershowitz, Alexander T Des, Forges Frances Dickey, Laura Anne Dickinson, Leonore A Dluhy, Lauren B Doctoroff, Onnig H Dombalagian, Angela Lee Duckworth, Darrin C Edwards, Christopher L Ekman, Gregory Engel, Jason R Factor, Michael M Farhang, Noah R Feldman, Cecily A Field, Alexander G Fiks, Katherine J Florey, Martha P Garcia, Stephen W Gauster, John M Golden, Joshua T Goodman, Lawrence J Goodman, Daniel E Gottesman, Gillian Attya Gottlieb, Jonathan E Gross, Rebecca Musher Gross, Alexandra L Haagensen, Faye S Halpern, Sarah Cahn Handelsman, Amy M Hanson, Christopher R Harris, Timothy E Hartch, Jessica Heineman-Pieper, Danielle S Hines, Chad D Hoilman, Ko Honda, Daniel J Horch, Joel D Hornstein, Hojoon Hwang, Hanna Y Irie, Prasad V Jallepalli, Anton D Jensen, H Rosemary Jeronimides, Andrew B Jetton, David Shumway, Jones Steven Kan, Lisa Schorr Kaplan, Michael P Kaplan, Paul J Karafiol, Pamela Kohl Keel, Elizabeth L Kent, Tamara S Ketabgian, JinGoon Kim, Sarah A Kline, Jeffrey R Kling, Eugene Y Koh, Jay L Koh, Jed D Kolko, Tamara Koss, Derek Y Kunimoto, Louis J LaRocca, Rajani C N LaRocca, Linh U Le, Dean J Lee, Charisse J Levine, Rachel A Lewis, Henry Y Li, June L Lin, David T Ling, David B Lombard, Christy Lorgen, Ruben N Lubowski, Jessica Blake Ludwig, Patricia C Lynch, Bridget A Lyons, Clarence E Mah, Julie M Mallozzi, Alexander E Marashian, I-Fan T Mau, Monica Houle McGurk, Ruth E McKenzie, Ian F McNeely, Randall B McNeill, Margaret H Meserve, Lauren B Messmore, Alison D Morantz, Elahe Anna Mostaghel, Luis A Nario, Aninda Nath, Chetan Nayak, Kelly C Olcott, Patrick R O'Malley, Kimberley J O'Neil, Kendi E Ozmon, Sylvia A Parsons, Katherine K Perkins, Mark J Pletcher, David A Plotz, Richard Abraham Primus, Virginia Ravenscroft-Scott, Brian M Reed, Jennifer Lynn Ritterhouse, Laura A Rosenbury, Stephen F Rosenthal, Jessica A Roth, Renee J S Ruivivar, Scott E Sanders, Elizabeth S Sanghavi, Andrew M Schechter, Jeffrey L Schnipper, Mark J Schnitzer, John C Schoeffel, Andrea J Schwartzman, Sharmila Sen, Timothy S Shah, Alice T Shaw, Jennifer H Shurdut, Sarah E Silbert, Peter Rhoads Silver, Eva M Silverstein, Michael Silverstein, Adrian B Staub, Andreas E Stavropoulos, Eugene Stern, Bryan J Stone, Kurt G Strovink, Catherine Tolstoy Struve, Lisa M Stulberg, Shirley J Su, Guhan Subramanian, Patrick B Tan, Heather Nicole Taussig, Christopher P Taylor, Bonni N Theriault, Grace Y Torpoco, Daisy D Tsui, Michael A Tueller, Deborah B Tuerkheimer, Nanayaa T Twum-Danso, Adam C Urato, Liza M Velazquez, Serena Yuan Volpp, Thomas J Wang, Ian Watson, Linda Wei, Robert James Weiner, Eric K Wepsic, Jennifer L White-Reding, Mark K Wiedman, Daniel H Wolf, John H Woo, Christopher S Y Yeh, Daniel M Youd, Conrad M Yun

Members of 1991

Amy Erin Adams, Molly E Aitken-Zaidi, Sarah Madeline Allen, Andres C Antonius, Gonzalez Akiva, Jeremy Armon, Paul D Asimow, David C Austin, Daniel N Baer, Aaron W Baum, Laura Ruth Belin, Patricia L Bellia, Francesca E Bignami, Scott F Blackwell, Peter K Blake, Kimberly Morgan Blank, Julia Krysten Booms, Naomi F Botkin, Rosa Ehrenreich Brooks, Cammy Brothers, Elizabeth A Brown, Sean T Buffington, Paul Burns, Michael J Callahan, Tyana R Caplan, Sean D Carney, Jennifer M Carpenter, Andrew E Charman, Partha P Chattoraj, Frederick Y Chen, James K Chen, Eileen Ka-May Cheng, Danny Y Chou, Brian H Chu, James W Chu, Theodore D Chuang, Salvatore A Cilmi, Julia Fayngold Covey, Holly D Craig, Lara S Crawford, Saumya Das, Jennifer Call Desai, Andrew G Dietderich, Daniel B Drummond, Deborah A Elbaum, Jenny Factor, James R Faeder, Jason C Fan, Lianna H Farber, Jonathan D Farley, Deborah Fass, Wendy L Feng, Stephen Eric Findley, Brodwyn M Fischer, Erich O Fox Tree, Ernest S B Fraenkel, Paula Goodman Fraenkel, Jonathan J Frankel, Stephen K Frankel, Adam J Freed, Natalka A Freeland, Howard A Frey, Thomas Gallagher, Michael T Galvin, Jeffrey S Glueck, Bruce N Goldberger, Elon Goldstein, Elizabeth A Graham, Thomas D Grant, David P Greene, Gail S Greener, John R Griffin, Anna C Guillemin, Melissa Glenn Haber, Jonathan Hamel, Michelle A Haner, Greer M Hersch, Emily Barton Hopkins, Larry Wayne Horowitz, Emily P Huang, John P Hunt, Wendy M Hurwitz, Oren J Izenberg, Andrew F Jones, Chi-Ru Jou, Sheila J Kannappan, Christopher Karagheuzoff, John D Kerkering, Thomas C Killian, Annette S Kim, Ellen J Kim, Stephan J Klasen, Joel L Kurtzberg, Thomas J LaFond, Sherman Lau, Steven D Lavine, Serge A Learsy, Gia B Lee, Thomas H Lee, Adam Michael Lifshey, James C Lin, Tommy Lin, Jennifer Fran Linden, Cara Cherry Lisco, John G MacFarlane, Richard P Mallozzi, YiLing Mao, Kevin B Marsh, Janet S McIntosh, Shannon L Meyer, Sarah E Mitchell, Michael D Mitzenmacher, Esi Morgan Dewitt, J Suzanne Mosher, Casey B Mulligan, Sarah de la Roche Munro, Jennifer G Newstead, Raymond Nomizu, Suzanne F Nossel, Christy N Oeth, Edward S Pallesen, Lee F Peng, Erica J Lichtenbaum Peters, Daniel F Piar, Jack R Porter II, Leah Price, Beth M Quitslund, Karen R Rabin, Amber L Randall, Joshua Redman, Andrea E Reibel, David B Reiter, Sung S Rhee, Erinn T Rhodes, Todd B Ricketts, Amy Malecki Rogers, Elizabeth D Samet, Sheryl Kara Sandberg, Kimberly Scearce-Levie, Daniel P Schorr, Susan R Schwab, Julia L Shaffner, Joshua M Sharfstein, Justin M Shaw, David K Shim, John Shovlin, Matthew A Shulman, Nalini Singh, Jessica Todd Smith, Milena H Smith, Ethan G Stone, Gabriel B Sunshine, Justin David Suran, David H Thompson, Paul M Thompson, Christopher A Thurber, Gilbert B Tostevin, Brian L Trelstad, Joshua R Trob, P Dmitri Tymoczko, Jennifer G Vande Weghe, Rebecca MacLean Wahl, James P Walsh, Steven J Wang, Claire McMartin Waters, Allen P Webb, Caroline E Weber, Lisa K Wickham, James E Wilhelm III, Christian Willauer, Jarrett A Williams, Jane E Willis, Elizabeth L Wilmer, Lana Wong, Christopher T Woodward, James L Wu, George L Yeh, Kenji Yoshino, Stuart J Zimmer, Kristin L Zimmerman, Rebecca E Zorach

Members of 1990

Joel H Abrams, Katia M Apollon, Laura E Auricchio, Jessica V V Avery, Jenny Lyn Bader, Meryl F Cohen Bailey, Michelle Wang Baldonado, Kevin E C Benson, Elie J Benveniste, James G Berman, Deepak Bhargava, Rebecca L Blenz, Katherine Elaine Bliss, Elizabeth Susan Bluestein, Susanna L Blumenthal, Marc A Bodnick, Jonathan H Bolton, Ethan A Budin, Elizabeth G Bynum, Hannah K V Cassidy, Stephanie Y Chan, Anjen Chenn, Mariana M Chilton, Joseph H Chou, Henry H Chu, David C Codell, Adam R Cohen, Deborah A Cohen, Samuel W Cooper, Sandra Coudert, James M Coughlan, Jiyoung C DeSombre, Elspeth M Dusinberre, Jason M Eisner, David B Ephron, Timothy J Friel, John S Friend, Phillip N Fucella, Abigail S Gertner, Lauren O Glickman, Jessica L Goldberg, Michael D Goldhaber, Julie E Green, Jonathan D Greenberg, Barrie Greene, David N Greenwald, Gad-Johannes Gross, Nicole L Gueron, Heather B Gunn, Andrea M Haller, Mary Hallward-Driemeier, Elizabeth A Harney, Jennifer M Harris, Margot F Harrison, David L Hays, Chad C Heap, Hugh D Hinton, Samuel A Hoffman, Anne F Hogan, Christine M Hogan, Wendy E Holt, Ellen A Hufbauer, Rania A Huntington, Robert K Hurford Jr, Michael M Hwang, John R Iversen, Eugene L Jhong, Shamit Kachru, Max Kanevsky, Jerry Kang, Benjamin R Karney, Amyn A Kassim-Lakha, Charles N Keckler, Jennifer T Kennedy, James M Kikkawa, Peter L Klibanoff, Heather J Koerber Nunes, Jonathan A Kolodny, Laura Bertin Kornish, James Y Kwak, Elena M Lampros-Nawfel, Leslie Levin Lancry, Elizabeth Koreman Landau, Louise Chang Laurent, Daniel D Lee, Jhemon H Lee, Jonathan S Leff, Terence S Leighton, Odile L Leland-Arizmendi, Deborah Lerman, Joshua M Levisohn, Jason M Lewis, Pamela M Ling, Kingsway Liu, Lynda C Loigman, Tina Lu, Jeffery M Lubell, Larissa MacFarquhar, Keith S Manchester, Melissa A Margolis, Robert C I McBurney, Chetan P Mehta, Kyriakos Mitsotakis, Rosemary L Moore, Alison M Morris, James J Nicklaus, Sara L Norman, Maeve L O'Connor, Sheila F Olson, Alexander Otto, Amy JM Papandreou, Jason R Penzer, Michele Olivier Penzer, Orin J Percus, Roong Poshyananda, Elizabeth Stuyvesant Potter, Niko Price, Kristine A Puopolo, Lara E Putnam, Jayaraj Rajagopal, Elizabeth Pearl Raman, Michael E Raynor, Naomi Wittes Reichstein, Kenneth M Richman, Cara W Robertson, David M Roodman, Alex Ross, Maxwell R Rovner, Jeffrey A Roy, Ellen Rubin, Tiger Lily Lee Rubin, Jeremy B Rudd, Andrew Sabl, Andrew A Samwick, Lawrence Saul, Jennifer L Schuessler, Kenneth A Schultz, Ned M Seaton, Brooke E Shipley, Steven T Sigel, Katherine Lawyer Sperling, Jonathan S Spira-Savett, Joseph A Starkman, Adam F Strassberg, Ulrike D Sujansky, David Gerard Sullivan, Lewis M Suzman, Timothy W Sweeney, Ingrid H Tague, Theresa V Tao, Constantin Teleman, Elliot R Thomson, E Kay M Tisdall, Jennifer D Tolk, Roger M Travis Jr, Dawn Clifton Tripp, Thomas C Troyer, Leonidas Tsibouris, Basilios E Tsingos, Frederick W Umminger III, Adrian Vermeule, Suzanne E Wachsstock, G C Waldrep, Albert E Wenger, Tadeus J Wieczorek, Laura Winters, Alyssa F Wolpin, Jennifer Y Wu, Gilbert G Yeoh, John C H Yoon, Jon Y Yoshiyama, Hilary A Zaid, Henry L Zhu, Aleksandar S Zorovic

Members of 1989

Omolara J Akinbami, Elisa Anne Alabaster, Zoltan P Arany, Lara Jane Ausubel, Elizabeth Logsdon Bacon, Patrick J Bannon III, Shawn H Becker, Rachel Wortis Beda, Elizabeth V Bedell, Gregory R Bell, Iris E Bennett, Thomas J Bikales, Lisa Annette Binder, Nancy Braverman Blume, Kenneth S Boockvar, Lee Anna S Botkin, Michael L Boulware, Nicholas D S Brumm, Curtis Chang, Nicole D Channing, Heather M Chase, William Chettle, Mark M Colodny, David L Cook, Christine Elizabeth, Cozadd Caleb Crain, Alice M Crary, Rui J de Figueiredo Jr, Christopher L DeLong, Alison Virginia Demos, Jeffrey C Dobbins, Joel Wayne Downer, Benjamin E Downing, Eliot G Drucker, Joanne R Dushay, Emily Jean Eakin, Alexandra Victor Edsall, Chalon Marie Emmons, Lisa Ayako Estreich, Scott P Ettinger, Carolyn Lee Evans, Christopher D Fassnacht, Paul S Feira, Christopher A Ford, Audrey Foster,-Barber Eleanore M Fox, Jon B Fullerton, Kenneth Allen Gerber, Mark B Gerstein, Brian S Goffman, David R Golob II, Gillian M Goodwin, David Greene, Julia Hall, Lisa H Harris, Mark D Harris, Ellen Jessica Harvey, Laura Hall Heijn, Victoria Gwyn Herman, John C Herr, Julie Cope Hilden, Kenneth M Hirsh, Mark R Hoffenberg, Monroe M Horn, Gallaudet Howard, Richard P Howells, Daniele Schechter Huerta, Laura S Hundley, Mizuko Ito, Ari B Jaffe, Allison Leigh Jernow, Charles I Jones IV, Isobel A Jones, Thomas W Joo, David R Karger, Eleanor K Kaufman, Harish C Kavirajan, Min C Kim, Susie Y Kim, Erin Isikoff Klatskin, Susan Marie Knobloch, Michael S Kochin, John S Kuo, Michael S Labson, Elizabeth M Lacovara, Anthony S Laden, Colleen P Lannon, Mary Yvonne Lanzerotti, Karen Alexandra Leal, Jessica W Leung, Steven D Levitt, Karen W Levy, Richard L Liebling, Arthur S Long, Louisa Clark Lund, Sonja Lyubomirsky, Duncan C MacCourt, Amy E Margolin, Sarah Marx, Brooke Alison Masters, Elizabeth Lee Matera, I-Heng McComb, Daniel P McKanan, Maureen Noelle McLane, Donna Friedman Meir, Amos Meron, Jennifer Hersch Meron, Benjamin R Miller, Jonathan Scott Miller, Judith Rosalind Miller, Gary D Mitchell, David J Moews, Paul A Monach, Martha L Moore-Keish, Jeffrey A Nachmanoff, Scott A Nathan, Julia Cohen Norris, Linda W Nunes, Sung-Yun Pai, Judith Michelle Panitch, Penelope Cecilia Papailias, Hyungji Park, Kevin C Park, Anna Asher Penn, Mark F Pettigrew, John M Plotz, Ameek A Ponda, Bjorn M Poonen, Gregory P Priebe, Daniel B Rapport, Daniel A Raskas, Jay R Reingold, Lisa Pauline Reiss Miller, Edward Holden Rippey, Christina M Robinson, Elen M Roklina, Michael J Root, Kathryn Ellen Rorer, Peter M Rosenberg, Stefanie H Roth, Clive P Rowe, H Scott Roy, Elizabeth B Safran, Daniel S Sage, David J Samuels, Anton Schwartz, Laura A Seigle, David A Shaywitz, Susan C Shin, Yakir Siegal, Renuka Bhan Singh, Paul S Slawson III, Alexander R Slusky, Toni M Smith-Rosario, Randall Spalding-Fecher, Alexander B Star, Adrienne J Su, Heidi M V Sullivan, Yuri Suzuki, Diana Secker Tesdell, Daniel P Tokaji, Erin Dunn Trostle, Albert M Tsai, Claire M Valente, Joel J VanderWerf, Deep K Varma, Evelyn Sandra Vincow, Benjamin Waldman, Michael E Watt, Adam M Weiss, Glen T Whitney, Sarah Margery Wood, Celia Marshall Wren, Angel Yang, Soo J Yim, John C Yoo, Kaye N Yoshino, Reginald Clifford Young

Members of 1988

Ahmed M Abou-Zamzam, Charles H Ahn, Michael R Albert, M R Alexiades-Armenakas, Amy Colson Attar, Christopher N Avery, Jeremy D Avigad, Anne R Ayer, Safi R Bahcall, John T Bailey, Judith Barish, Suzanne A Barr, Andreas Beroutsos, Carolyn Ruth Bertozzi, Monica V Bhattacharyya, Jennifer L Bienko, David M Blank, Edward S Brodkin, Phyllida Anne Burlingame, Andrea L Campbell, David Chan, Maisy M Chan, George C Cheng, Audrey Choi, Harry A Chomsky, Edward J Chung, Jonathan R Cohen, Nancy Ellen Cohen, Peter F Cohen, Robert W Cook, Mary Alexandra Cooper, Constantine N Costes, Claudia Lynn Cummins, Christopher W Decker, Aaron DiAntonio, Lynn E Dobrunz, Paul T Donohoe, Alexander E Dreier, Julia P Dubner, Laura Bodin Dunn, Marion C Eakin, Brian N Eisen, Richard S Eisert, Andrew R Elby, John C Ertman, Zita J Ezpeleta, Stephen M Falbel, Eliot P Feldstein, Jonathan L Feng, Cristina Fernandez-Haegg, Raymond S Flournoy, Todd C Flynn, Steven J Frucht, Jeffrey S Galvin, Ian H Gershengorn, Mary T Giliberti, Daniel S Glueck, Lucy A Godley, Solomon D Goldfarb, Lisa M Gordis, Karen D Butler Grant, Kim I Gutschow, Amy J Hackenberg, J Anne Hallward, Zev J Handel, James A Himes, Benjamin C Hippen, Kathleen Therese Hogan, Elizabeth A Horvath, Caroline M Hoxby, Deborah T Hung, Daniel L Hurewitz, Timothy Daniel Jenkins, Steven Joffe, Roberta A Kaplan, Canan Karatekin, Daniel P Kessler, Anna P Kim, David H Kim, Russell C Klein, Michael L Kline, Kris W Kobach, M Courtney Koger, Janet B Korins, Richard P Kosman, Joshua M Kosowsky, Nadine Merlo Kowalsky, Jeffrey A Kurland, Amy Lai, David I Laibson, Charlene Lam, Melissa S Lane, Jeanne Bachelor Lavine, Christopher J Lee, Joshua Lee, Elizabeth Lee-Hood, Lori E Lesser, Scott L Lessing, Som-Lok Leung, Mark H Levine, Gregory Fein Lichtenberg, Bruce S Lieberman, Michael T Lin, Alkis L Loizides, Manuel A Lopez Matalobos, Robert C Lowe, John C Lualdi, William G Malley, Nancy L Marks, Mary Sara McPeek, Elizabeth Atwater Menes, Melissa B Milgram, Bradley P Miller, Evelyn S Miller, Paul Millhouser, Eric M Mindich, J Russell Muirhead, Caroline Wright Neal, Caleb E Nelson, Ram Neta, Phillip B Newman IV, Ben L Nguyen, Robert R Noyer, Vesna Karaklajic Oelsner, Albert F Park, David G Patent, Arthur E Paul, Pieter M Pil, Adam S Posen, Andrew J Powell, Karen K Quillen, Karin M Reinisch, Marilynn J Richtarik, Jessica G Riskin, Duncan G Robins, Joan Bernice Ronayne, Betsy Fishman Rosenfeld, Gary D Rowe, Patricia Schoor Rube, Miryam Belle Sas, Phillip C Saunders, Kathryn L Schwarz, Kenneth T Segel, John L Seybold, Lisa M Shalett, Caroline E Shamu, Andrea Shen, Maury D Shenk, Paul S Sherman, Jessica R M Shklar, Juan F Silva, Lydia Lee Sohn, Nina Elise Sonenberg, Dorothy Stark, Theodore S Steiner, Edward S Steinfeld, Susan E Stiles, Elizabeth Ransome Stine, Sarah Stroud, Evan M Supcoff, Lisa B Szubin, Camillo J Taylor, Melissa Bayer Tearney, Michael Thaddeus, Jennifer C Thompson, Lori Michelle Wiviott Tishler, Jennifer E Toomey, James Peter Wisloh Wagner, K Michele Walters, Thomas D Warren, Jonathan S Weissman, Robert Weissman, Raidza T Wick, Kevin P Wiliarty, Victoria J Wohl, Faith Y Wong, Edward Chen-Hwa Wu, George M Wu, Julie Wu, Samuel S Wu, John M Yardley, Eric Jonathan Yolles

Members of 1987

Margaret Lee Ackerley, Marc Edward Agronin, Douglas Lee Albrecht, Dorothy Claire An, George Thomas Andreou, Dana Preis Ascherman, Toby K Ascherman, Jane Susan Avrich, Alexander Bakal, Andrew B Baker, Elisabeth Bentley, Barbara Anne Bestor, Emily Simms Bingham, Mark J Bitgood, Anne Berlin Blackman, Cristina C Blau, Laurence A Bouvard, Susanna K Bracke, Elaine Allen Bradshaw, Martin H Brinkley, Kevin S Buehler, Christopher D Cannon, Mark J Carney, Clara S Chan, Helen Chang, Dara A Charney, Derrick A Chen, Charleen Tan-Ching Chu, Richard Y Chung, Stephen Alan Cohen, Scott C Collins, Maria Lisa Crisera, Jonathan Michael Crystal, Robert Francis Cunha Jr, David Cutler, Estelina Louisa Dallett, Long Hoang Dang, Tara Paige Deal, Adam C De Chiara, Thomas Michael Doyle II, Elizabeth Schwerer Duffie, John G Edwards, Miles Frederick Ehrlich, Mitchell S Elkind, Ingrid B Ellen, Glenn David Ellison, Carol A Ensalaco, Lisa Royce Eskow, Jacqueline D Ewenstein, Jordan Brahm Fieldman, Karen Lee Fingerman, Shari Ruth Finkelstein, Jonathan David Firester, Julia Hammond Flanders, Alissa Hirshfeld Flores, Antonia Eleonora Foias, Melissa Anne Frazier, Lisa Freinkel, Susan A Freiwald, Antonia Catherine Fried, Jonna Ida Gaberman, Andrea M Gauthier, Kristin A Gilbertson, John Michael Glazer, Zachary L Gleit, Aaron Jay Goldberg, Evan Mark Goldberg, Jon Edward Goldman, Michael N Gooen, Jennifer L Gordon, Scott Paul Gordon, Eve Grace, David S Greenes, K G Gwynne-Timothy, William C Hahn, Jennifer Jordan Hall, Peter K Hannam, Robert Carlo Hanning, D M Hanusek, Eva Harris, Josh Herbert Henkin, Marta Hoilman, Christina T Holt, B Ted Howes, Albert Yung-Pai Hung, Martha Maud Hurley, Nora T Jaskowiak, Michael I Joachim, Katherine E Jones, Daniel Josell, Douglas Stephen Jungreis, Vasiliki Katsarou, Eugenia C Katsigris, Philip M Katz, Bridget Mary Keegan, H Helene Kim, Diane J Klein, Daniel E Klingensmith, Calvin Jay Kuo, Kimberly Beth Ladin, Katrina Grozier Laguarda, David R Lamarre, David Alan Landau, Miyoung E Lee, Vivian S Lee, Yoon-Sun Lee, Arabella I Leet, Craig S Lerner, Carolyn K Lesorogol, Jessica Estelle Levin, Nikki Anne Levin, Jimmy Levine, Marilee Chang Lin, Thomas S Lin, David Lipson, Mark Page Loughridge, Edward D MacDonald III, Douglas Mao, Donald Baird Marron Jr, Elizabeth McKay, Eric S Meyer, Eliot N Meyers, Linda Louise Michaels, Elisabeth R Micheli, Peter Neal Miller, Michael Eudene Ming, Richard Braden Mintz, Luis M Navas, Jonathan Rich Nebeker, Andrew Todd Neitlich, Gail E Nelson-Bonebrake, Sara F Nesson, Eliseo E Neuman, Eve Charis Ostriker, Rachel Jane Pastan, Diane Marie Paulus, Ashley Pettus, Claudia Polsky, Stephen Edward Pomper, Rebecca Baer Porteous, Deborah S Porterfield, Kerith Sheehan Putnam, Michael W Rabow, Jennifer Ratner, Andrew M Riggsby, David A Ring, TaiYun Roe, Alison G Rogers, Caroline Rosenthal Gelman, Evan P Salant, Stacey C Saravay, Arthur Lee Sawyer, Justin Adam Schneider, Nara Schoenberg, Katrina Z S Schwartz, Stephanie B Seminara, Stanley Y Shaw, Jonathan A Shimony, Elizabeth Ellen Shriberg, Claude B Sirlin, Peter Michael Sklarin, Stelios M Smirnakis, Nicholas Donald Socci, Andrew J Sussman, Darryl A Tannenbaum, George H Theodore, Eugene C Tsai, Takemi Ueno, Elizabeth Dora Umlas, Lisa Van Alstyne, Marek Dieter Waldorf, Audrey K Wang, Michael Mei-Hwa Wang, Susan Lynley Welsh, Amy Deen Westbrook, Tracy J White, Gregory Thomas Willette, Randall H Wilson, Samuel M Wu, Alicia Ely Yamin, David Eric Yarowsky, Rena Joy Zieve, David Isaac Zuckerman

Members of 1986

Michael A Albert, Benjamin L Alpers, Christopher P Atwood, Lisa Ione Backus, Gary M Barkin, Susanto Basu, Mark E Berman, Mary Cliff Bersani, Hilary Burger, Harold J Burstein, Bruce A Cadenhead, Peter Francesco Cannavo, Christopher D Carroll, Christopher Ceruolo, Tse-Sheng E Chang, Micki Mai-hsi Chen, Carole Iris Chervin, Albert F Childress, David H Chin, Charlotte Chiu, Paul L Choi, Joshua Thomas Cohen, Jeffrey Otto Cooper, Alan L Crane, Edward George Dane, Anne Shepherd Davies, Yorgos S Dedes, Michael S Dettelbach, James C Deutsch, Joshua F Dienstag, Christopher L Dingman, Michael C Dorf, David G Ellen, Stephen Alexander Engel, David Martin Fairman, Seth Charles Farber, Jonathan A Feldschuh, John Gregg Fernald, David Kahn Feurzeig, David Morris Frankel,, Sharon Bradford Franklin, Joseph Mark Freeman, Gerald H Gamm, Mary D Garrison, Margaret H Georgiadis, Thomas J Gill IV, Paul Alan Gompers, Patrick Lawrence Gordan, Reena Beth Gordon, Lloyd Gerard Gruber, K Robert Gutschera, Brian J Hall, Joel N Hirschhorn, John L Jacobus, Per Henrik Jebsen, Brian Johnston, Eugene H Kaji, Jean Engelmayer Kalicki, Riyaz A Kanji, Richard David Katz, Deborah L Kern, Catherine S Kirkman, Eric P Kjellgren, Isaac Svi Klapper, Scott Charles Kogan, Charles Taylor Kurzman, Mary Kwak, Nicholas R Lawrence, Frederick Sangyun Lee, Kenneth Chong Min Lee, Mark Lee, Daniel E Lieberman, Wendell A Lim, Eva I Lin, Lisa Link, Daniel Arthur Lowen, Lisa A Manshel, Nancy Marcus, Seklir Sean Matthew McDonough, Susan Atkin McGinn, Sarah E McNamer, Nina A Mendelson, Deborah Fairley Minehart, Kevin P Mohan, Michael T Mollerus, Anne E Monius, Tracy L Monroe, Bridget Dixon Moon, Neil Barry Morganbesser, Benjamin Movsas, Linda J Mutschler, Susan Nesbet-Sikuta, Phuong-Vien Thi Nguyen, Tung Thanh Nguyen, Mark D Nielsen, Lars Noah, Jane C Nober, Paul E Orlin, Brian C W Palmer, Barry D Perlstein, Elise Peterson Marks, Jonathan R Pollack, Andrew M Rappe, Sarah B Reed, Paul Abraham Rejto, Alexander J Rimberg, Diane M Ring, Bruce E Roberts, Jeffrey M Rosen, Mitchell Howard Rosner, Michael L Ross, Suresh Lal Sani, Adam N Saravay, William R Schafer, Nancy B Scheff, Rebecca K Schwartz, Steven Schwartz, Scott Robert Sehon, Hyunjune S Seung, David W Shaffer, Gary Evan Shapiro, Scott A Siff, Lewis B Silverman, Damon A Silvers, Henry Edward Smith II, Elisabeth Esther Sperling, Walter Vladimir Sujansky, Heather Mary Townsend, Hal Wasserman, Mark S Weinfeld, James M Weisz, John D Yee, Tau-Mu Yi, Michael Joseph Youmans, Steven M Young, Edward Tsu-Wei Yu, Elli Yum, Alex Zaslavsky

Members of 1985

David J Abrams, Sharon Achinstein, Lishan Aklog, Evan Thomas Barr, Shari Sue Bassuk, Frances Ruml Beckley, Peter John Bedrossian, William Lewis Beizer, Adam Jared Berger, Elliot N Brown, J David Bunn, Christopher G L Caines, Eva Orlebeke Caldera, Paul G Cellupica, Timothy C Chang, R Martin Chavez, Linton J Childs, Marshall Howard Chin, John C Choi, Joan I Chu, Debra T Cohen, Daniel Paul Collins, Geoffrey C Cook, Cheryl M Corcoran, Erik H Corwin, David A Dana, Paula Sue Derrow, Eliza Anne Dolin, Jonathan J Doolan, Philip Ralph Dormitzer, Curtis Alan Doty, Roland L Dunbrack Jr, Erin Egan Esparza, Charles Joshua Felker, Seth Pedder Ferguson, Alyssa E Fernandez, Paul L Fine, David Louis Finegold, Nancy J Fischbein, Benji N Fisher, Michael J Foote, Francesca Forrest, Leonid Fridman, Jesse M Fried, Ellen R Friedenthal, Elisabeth A Frost, Alison Frazier Games, Carlos E Garcia-Saul, Anthony Laurence Gardner, Nicole D Garris, E Stewart Geary, Natalie W Geary, Katherine H Gibson, Amy Glickman, Jeffrey L Goldberg, Paul D Golob, Rebecca Kneale Gould, Mark D Goulian, Fiona Natalie Grigg, Stephen Earl Hanson, Karen Leigh Heath, James L Heideman, Alison Hickey, Gregory De Groff Hocutt, Kathleen M Hohlstein, Ruthanna Brinton Hooke, Mary A Hopkins, Miriam Horn, James Herbert Horne, Deirdre A Huang, Gerald B Huff, Rebecca R Hung, Eric M Isselbacher, Margaret Ann Jacobs, Diana Albright Jarvis, Elizabeth Ellen Jenkins, David Hathaway Johnson, William I Johnston, Sharon Kantrowitz, Lori E Kaplowitz Beizer, Robert William Keltner, Jeffrey J Kosowsky, Matthew A Kraus, Michael Robert Kremer, Linda La Trenta, Christopher Lacovara, Christopher Landau, Philip E Lasser, Claire S Lazebnik, Stuart A Levey, Kelly Klegar Levy, Jonathan Aron Lieberman, Judith Stern Lobel, Susan G Lonergan, James P MacDonald, Dean R Madden, Robert A Madsen, Gregory E Maggs, Scott David Mainwaring, Christopher M Malone, Antony George Maniatis, Charlotte Ann Mao, Kimberly Joy Marten, Jonathan S Massey, Jason Lee McDonald, Sara Fagerson McGill, Robert Michael Michalski, Kenji Carl Miyasaka, Robert Emmett Monroe, Susan Morris-Novick, Mark L Movsesian, Amy M Mullin, Joan Rie Najita, Miriam R Nemetz, Michelle R Oakes, Richard J O'Donnell, Robert L Parlin, Kathryn A Pasternak, Miriam Keltz Pomeranz, George R Pruitt Jr, Julie E Quadrio Curzio, Gregory Tyler Quenell, Cecil D Quillen III, Anthony A Renshaw, Justin Richardson, Harry Rubin, Margot S Rubin, Scott David Rubin, Mary-Jane Ruggels, Beth A Rushing, Martin Antonio Sabelli, Eve Schaenen, David Cornelius Schmitt, Daniel K Schwartz, Ellen R Schwartz, Nicholas John Shapiro, Shahilla Shariff, Barbara A S Lollar, Benjamin B Sherwood II, Elizabeth H Simmons, Katherine Grace Simon, Brenda Ellen Sirovich, Marc Willard Spiegelman, Daniel Edward Stickel, Alice Elizabeth Stone, Valerie Elaine Stone, John M Sullivan, Jonathan William Tanner, Pamela A Thomas-Graham Moye, Frances Thompson, Roslyn Tom, Paula Touliopoulos, Lisa Stephanie Toy, William M Tsutsui, Avery Tung, Michael J Twomey, Donald Arthur Wagner, William Thomas Walker, Deborah Wasser, William Addison Waters, Hillary Suzanne Wiesner, David Ira Wolland, David Henry Wong, Kenneth R Wood, James Desmond Woods, Benson M Wu, David T Wu, Jonathan Samuel Yedidia, June Chun Yip, Carey M York-Best, Elizabeth Young, Arshad R Zakaria

Members of 1984

Anne Frances Ackerley, Frederick R Adler, Elizabeth Albert, Ann S Almgren, Russ Schmiedel Alstott, Abigail H Amsterdam, Mildred H An, Michael Thomas Anderson, Marvin L Appel, Philip C Argyres, Steven M Arkow, Michael S Aronow, Nancy Astor Fox, Elizabeth H Baldini, Laura G Beck, Michael W Bender, Andrew G Berg, Rhonda Karol Berger, Susan S Bitensky, Ann M Blair, Elizabeth H Bradley, Julie C Buchinski, Joshua W Burton, Lisa Martine Chaiken, Vincent T Chang, Luke P Cheung, Amy L Chua, Daniel C Chung, Willis C Chung, Katherine A Clark, Christopher W Combs, Catherine Marie Connors, Julia E Cort, Ayelet Dekel-Tabak, Marc C Dibiaso, Anthony Joseph DiNovi, Jonathan G Drachman, Eleanor A Drey, Leif W Ellisen, Stephen J Epstein, Darryl D Esakof, David H Finkelstein, Alice N Finn, Michael V Finn, Kevin J Fitzgerald, Ellen S Flanzman, Rex A Flynn, Mark E Fortini, Terri R Fried, Joel Friedman, Leonard I Ganz, Kathleen Carroll Giles, Mary E Gomes, Adam M Gottlieb, Roger V B Gould, Sharon J Graham, David Lucas Graves, Brian R Greene, George B Gregory, Michael E Hasselmo, Gasser M Hathout, Lisa Hellerstein, Leonid Heretz, Chiz Ho, Reginald R Hopkinson, Andrew J Hrycyna, Sandra Y Huang, Stephen W Hwang, Russel N Jacobson, Eve M Kahn, Nancy R Katz, Elaine T Kaye, Jonathan Sterry Kern, Pauline T Kim, Philip N Klein, Denise T Koo, Jeffrey R Kuhlman, Deanna J Lee, James H Lubowitz, Clifton Luke, Nancy Wilson Lundblad, Steven M Markowitz, Matthew McEvoy, Jimmy Lazaro Morales, David M Morris, Paul J Neibergs, Leda Nelis, Anne Nesbet, Kristen M Nygren, Peter D O'Driscoll, Lori B Olans, Steven A Osofsky, Richard W Painter, Luanne R Panarotti, Janet B Pascal, Christopher S Pascucci, Thomas G Peyser, Stephen W Pollock, Julieann Rapoport, Martina K Ravicz, Andres T Reyes, Edward J Reznik, Michael D Ricciuti, Janet W Rich-Edwards, Matthew Roberts, James L Robo, Marcia E Rorty-Greenfield, Daniel E Rose, Matthew A Ross, Gerald Michael Roth, Diana Leigh Rowell, Mark S Rubin, Marion Leeson Rust, Bruce B Ryan, Ned C Sacktor, Adolfo Salume, Eric W Sawyer, Mark A Schaffer, Thomas M Schieble, Susan L Schoenberg, Michelle T Schulberg, Amy E Schwartz, B Scott Segal, Lydia G Segal, Ann L Shalof, Lin F E Shaw, Ted Shi, Sara G Shields, Jonathan R Siegel, Judith Hava Silverman, John G Simon, Eero P Simoncelli, Marcy Singer, Gabella Margot Singer, Caren Solomon, Robert C Sprung, Deborah S Stier, John M Sullivan, Shelton Y Swei, Ethan Taub, Brant M Thornburg, R Mayo Tsuzuki, Seth A Tucker, Bruce A Tuckman, Daniel F Voytas, Joseph K Wang, Philip S Wang, Eric P Wasserman, Susan Boudinot Whitlock, Carrie R Wickham, Amy J Winn, Emily J Wollman, Jennifer H Zacks, Lauren Sandler Zurier

Members of 1983

Janet B Abrams, Russ B Altman, Jonathan B Amsterdam, Judith Masslo Anderson, Thomas E Anderson, Lawrence Aronovitch, Thomas Isadore Barkin, Christina Elizabeth Barth, Ira R Bashkow, Anne E Becker, David A Bell, Jeremy J Benstein, Stephen C Blacklow, Melissa J Block, John M Box, David M Brams, Anthony K Brandt, George Aaron Broadwell, Edward A Brody, Michael H Brown, Brenda G Bryn, Thomas Byrne, Elizabeth Kirkland Cahill, James S Campbell, Carol Jackson Cashion, Rosanna Cavallaro, Jonathan G Cedarbaum, Margaret H Chaffey, Marie Anastasia Chandoha, Pang-Hua Kevin Chang, Ronald D Chervin, Lawrence Cohen, Joanne D Cohn, Catherine Smith Connolly Jacqueline Cooke-Rivers, Elizabeth Ismay Coombs, Vincent L Cryns, Felicia P Cummings, Ellyn K Daniels, Anthony J de Leon, Robert B deNapoli, Elizabeth Dobell, Gregory A Dumanian, Douglas W Dunham, Leslie Dunton-Downer, Mark W Eggert, Timothy A O Endicott, Paul A Engelmayer, Steven G Epstein, Paul Fisher, Nancy Mills Fishman, Peter A Fleischer, Michele A Flournoy, Michael Folz Wexler, Christopher S Forman, Harold A Franch, Alexander A Friend, Joshua B Gahm, Wesley R Gardenswartz, Sarah L Gibbons, James C Gibson, Robert H Glassman, James Alexander Glazier, Douglas Gollin, David B Golub, Suzanne Greenspun Goode, Martine S Gorce, Evan W Gray, Peter J Greco, Cheryl L Green, Matthew S Greenberg, James T Hamilton, Wendy S Hanamura, Elizabeth B Hart, Christine E Hayes, Sean M Healey, Anne E Henderson, Joseph Bert Hershenson, Stephen A Higginson, Thomas P Hirschfeld , LaDonna France Huizinga, Marco Iansiti, Sung Bin Im, Paul M Isaacs, Helen M Jacoby, Kirk C Jenkins, Marshall M Joffe, Alan K Jones, Rosalyn E Jones, Jason D Kahn, Annaliese S Kambour, David Karr, Stuart J Kaufman, Kenneth C Keeler, Christy V Keeny, Susan E Keller, Craig G Kennedy, Jeffrey W Knopf, Joshua K Koltun, Bela Geza Koszegi, Charles M Lane, Michael J Larsen, Frank S Lee, Susanna In-Sun Lee, Carole A Lengyel, Claudia S Leonard, Gerald K Letendre, Leo M Levenson, Kate D Levin, Jonah D Levy, Patrick Poh-Tseng Lin, Paul P Lin, Bradford C Mank, Edward R Marcantonio, Elizabeth Marek Litt, John Martin-Joy, Michael J Massimilla, Joseph T McCormick, Timothy W McGuire Jr, Catherine M Meltzer, Paul F Mende, Elijah H Millgram, Michael S Munson, Christopher J L Murray, Evan Robert Myers, Vassilios-Nikos Nicopoulos, Annabelle A Okada, Jeannie Park, Gloria Lesley Parkinson, Silvana B Pascucci, Cyrus R K Patell, Laurie L Patton, Sharon L Pedersen, Laurence E Penn, Eric J Peterman, Mark A Peterson, Cynthia A Phillips, Sophie H Pirie Clifton, Lisa J Randall, Jamin Ben Raskin, Tanyo Ravicz, Leslie K Reinhardt, Amy G Remensnyder, Antoinette Elsa Rose, Judith A Rosen, Marion Lignana Rosenberg, Katherine Rosenberg-Wohl, Howard M Rosenfeld, Kiye M Sakai, Valerie A Sanchez, Gail C Schulman, Veronica Helen Sebok, Jonathan V Selinger, Rona Gail Shapiro, Albert Cheng-Gin Shaw, Susan E Sidd, Nicole Simmons, Daniel I Simon, Howard John Simon, John H Sinard, Scott B Smith, Jordan W Smoller, Peter K Sorger, Jan M Steckel, Kenneth M Stein, Laurence J Stein, Rebecca Stocking, Mark C Suchman, Antony P Svoronos, Stephen C Szaraz, Jess N Taylor, Tipsuda Thavaramara, Bruce Tidor, Michael C Titens, Alan E Untereiner, Ron Keeva Unz, Marya E Van't Hul, Jess A Velona, David B Vitter, Michael W Vranos, Diane K Wachtell, Kent Walker, Margaret H Webb, Wendy A Weiger, Robert M Weisskoff, Richard W Weitz, Robert J Welch, Christina R Weltz, Sylvia Choate Whitman, Daniel D Wilson, Paul C Wittekind, George C Wong, Christopher S Wood, Gregory A Wright, Joanne Zaiac, Rochelle Zak, Andargachew S Zelleke, William M Zoffer, Philip M Zukowski

Members of 1982

Ellen Bradshaw Aitken, Lee Scott Albert, John Arimond, Peter B Arnold, Elana Shavit Artson, Steven Peter Ascher, Terry Kit-Fong Au, John M Balbus, Anthony Ross Barker, Joseph J Barsugli, Moungi G Bawendi, Marjorie A Beale, John L Bechhoefer, Judith Lee Bender, Susan M Berman, Samir M Bhatt, Gregory P Bialecki, Matthew Schermer Blum, Rhys V S Bowen, David Steven Braverman, Francesca L Brockett, Mark S Bromson, Ann L Brooks, Robert M Buchanan Jr, Randolph E Bucklin, Jordan Charles Budd, Jeff Calcagno, Elizabeth W Calihan, Jessie C Carman, Alison Sondhaus Carroll, Deborah J Carroll, Michael T Castori, SJ Andrew Ming-Fu Chang, Teresa Cheng, Catherine M-C Chow, David J Cohen, Evan Reid Cohn, Anthony L Coretto, Hope N Coulter, Jessica Davidson, Kimberly J Davies, Edward J Davis, Andy C Dean, Sandra M DeJong, James B DeLong, Sonia L Dula, Georgine M Edwards, Ingrid Ehrenberg, Phillip D Eichorn, Joann Eisberg, Joseph Evall, Glenn W Falk, Chris Feifer, Sandy Feng, Bruce M Fleischer, Frederick H Fogel, Erica G Foldy, Gregory B Fraser, Dan Gerard, Matthew Joel Goodman, Margaret Gore, Yvette C Graham, David A Gross, Michael L Grossbard, Michael Grunebaum, Elizabeth Guggenheimer, Julia Evans Guttman, Susan M Hack, Andrew P Halpert, Patricia Isela Hansen, Charles P Hanson, Anne Harrington, Suzette M Hemberger, Lisa M Henson, Judith Golden Hochberg, Noel M Holbrook, David C Jabon, Joyce Penelope Jacobsen, Ellen Marie Jakovic, Barbara A Jones, Sanjiv Kishore Kapur, Bradley C Karp, Kenneth M Kaye, Margaret M Keane, David L Keily, Michael M Keller, Christopher R Kelly, Byung-Kook Kim, Miles S Kimball, Larry Allan Klane, David A Kosower, Christopher M Kramer, Stefanie Krasner, Nicholas D Kristof, Scot C Kuo, Douglas L Kurz, Todd L Lake, David Ledecky, Jinku Lee, Sherill A Leonard, Seth Lloyd, Marci Lobel, Barbara E Mahon, Susan J Mandel, Stacey L Mandelbaum, Susan Vivian Mangold, John F Manning, Peggy Mason, Michael P Mattis, Mark W McConnell, Gary A McLeod, Kristen J Mertz, E Cecily Miller, Joan Brooke Moore, Scot D Munroe, Tae Hea Nahm, Scott P Neeley, Hillel I Newman, John K Ninomiya, Duncan T O'Brien, Mark L Olsen, Stephen T Onesti, Brian P O'Toole, Nancy R Page, Marc R Paul, Sarah E Paul, Judith R Peterson, Jacob I Pinnolis, Michael A Pollack, Maryanne Povinelli, Sanjay K Pradham, Elizabeth Esch Prettejohn, Lawrence S Pryor, Eric Corey Raps, Rebekah S Rasooly, Ehud B Reiter, Mary Ann P Rigas, Karen E Rochlin, Kenneth Rosen, Paul F Rouzer, Gwen Gorman Royle, Jonathan S Sack, William M Sage, Shira B Saperstein, Jean E Schaffer, Susan R Scheer, Marlene T Schoofs, Thomas M Schultheiss, Maureen Anne Scully, Alan M Shotkin, Nicholas E S Sibinga, Adam J Silk, Tracy E Sivitz, Lisa B Sloane, Jay T Smith, Carol S Steiker, Deborah T Steiner, Karin J Stromswold, Winston Chi Tao, Jay R Thomas, Susan P Todd, Beth S Tremallo, Gilad E Troy, Theodore Tsomides, Michael L Waldman, Daniel S Wechsler, Ann Behlen Wheeler, Susan Hoffman Williams, Ronald A Wohl, Paul R Q Wolfson, Charlotte C Worsley, John P Ziaukas, Tamar N Zimmerman Gayle R Zoffer

Members of 1981

Nancy A Abelmann, Karen L Albrecht, Kenneth L Alder, Stephen E Allis, John W Attey, Mary E Babic, David M Bader, Carol Baker, Thomas E Baker, John W Ballen, Jonathan Band, Paul S Bernstein, Gregory A Bibler, Stephen D Biddle, William R Bishai, Emmett K Bittick Jr, Christopher J Bobonich, Robert O Boorstin, Ross D Boylan, Philip A Brimmer, David D Brown, IV, Jeffrey H Burack, Mary Goodwin Burke, Alejandro X C Ducas, Deborah A Chalsty, Teresa W Chan, Lee Rubin Collins, Andrew G Compaine, Sarah Craig, Alan Cooperman, Daphne E de Marneffe, Abigail P DeWitt, James J Duane, Jerry J Dunietz, Richard H Ebright, Michael S Elias, William M Emmons III, Daniel C Esty, Susan C Faludi, Paul Feit, Steven L Fingerhood, George Fisher, Daniel S Freed, Courtlandt D Gates, Samuel H Gellman, Steve C Gold, Robert A Goldberg, Jacob D Goldfield, Daniel J Goldhagen, Kenneth M Goldman, Marc Goodheart, Steven M Greenberg, Brian J Hall, Jeffrey D Halpern, Terry L Hansen Jr, Francis R Hawkins Jr, William V Henningsgaard, John S Hirsch, John P Ho, Adeline V Hofer, Frank Holozubiec, Sheila M. Hopkins, Jeffrey B Hoyt, Deborah S Jacobs, Richard R John, Stewart A Kagan, James A Kahn, Richard A Kahn, Steven N Kaplan, Kenneth J Kelley, Albert N Kim, Kenneth T Kim, Douglas W King, Robin F Koeleveld, Marilyn Schlein Kramer, Jessica A Krash, Peter F Lake, Judith-Anne Larsen, Se-Jin Lee, Eve Leeman, James Levine, Robert E Livingston, K M Steve Lo, Peter Der Manuelian, Robert A Marciniak, Raj Ravi Marphatia, Jeffrey B Matthews, Perry G Mehrling, Theodose Melas-Kyriazi, Margaret Ann Meyer, Victor J Milenkovic, Andrew J Millis, Stephan C Month, Benjamin Franklin Myers, Scott L Nelson, Peter S Nickerson, Wonkyu Pak, William B Palardy, Gregory D Pearson, Susan G Pedersen, Michael R Pontrelli, Stacey Pramer, James G Propp, Laura W Reed, Benjamin E Rosenberg, Scott A Rosenberg, Dana L Rowan, Michelle K Rusk, Suketu S Sanghvi, John M Satalic, Theo Saye, Mark E Schaffer, Yawar Shah, Stuart M Shieber, Daniel P Silver, Nancy B Sinkoff, Andrew W Smethurst, Paul Andrew Smith, Donald A Spector, Mark Spivakovsky, Peter L Stein, Virginia Ehrlich Thoerner, Andrew P Tolmach, Joseph H Triebwasser, Joseph Tsai, John G Tucker Jr, Janet S Walker Thomas, A C Weiser, M Edward Whelan, III, Jeffrey Alan Willick, Emily Rovetch Whitman, James R Wong, Hyo-Chun Yoon, Robert L Zako, John Peter Zavez, Judith T Zeitlin, Mark A Zupan